Поділитись:

У Луцьку журналісти розповіли, чому покинули апеляційну комісію

Неділя, 28 лютого 2016, 11:41
У Луцьку журналісти розповіли, чому покинули апеляційну комісію

Журналісти Ірина Мусій та Володимир Торбіч написали заяви щодо виходу з апеляційної комісії.

У суботу 27 лютого апеляційну атестаційну комісію західного регіону № 2, яка приймає апеляції поліцейських на Волині, залишили двоє журналістів на знак протесту проти залишення в поліції одного з одіозних посадовців. Пише Четверта влада

Нагадуємо, що в рамках реформування міліції і перетворення її в поліцію в регіонах України працюють атестаційні комісії, що займаються переатестацією працівників.

Особливість нинішньої атестації в тому, що половину, а подекуди більше членів комісій складають представники громадськості – журналісти, юристи, громадські активісти.

Апеляційна комісія на Волині працює з 19 лютого 2016 року. У ній має бути вісім чоловік – чотири представники поліції і чотири представники громадськості. Але через неналежний відбір представників та інші проблеми – комісія вже не раз змінювала склад. На заміну одним приходили інші.

"До мене звернулися в кінці тижня представники робочої групи Центру рекрутингу у Рівному з проханням терміново замінити члена апеляційної комісії в Луцьку, бо там нібито покинули комісію кілька людей" – розповідає член атестаційної комісії №6 у Рівному, головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань і порталу "Четверта влада"Володимир Торбіч.

Причину того, чому представники громадськості покинули комісію, за словами Володимира Торбіча, йому не повідомили. Сказали лише, що "вибули зі скандалом".

На місце вибулих наказом Національної поліції України назначили двох членів рівненських атестаційних комісій. Вони саме завершували роботу. Також призначили в громадську частину комісії адвоката, депутата Волинської облради.

Остаточний склад зміненої громадської частини апеляційної комісії у Волинській області виглядав так:

Адвокат, депутат Волинської облради від "Батьківщини" Сергій Слабенко.

Журналістка Громадського радіо Ірина Мусій (Аріна Крапка).

Виконавчий директор Рівненського медіа-клубу Іван Чорнобай.

Головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань і порталу "Четверта влада" Володимир Торбіч.

"У суботу, перший день, що я мав працювати у волинській апеляційній комісії, було четверо поліцейських та всі представники громадськості, окрім Івана Чорнобая, який цього дня був зайнятий. У нас на розгляді були справи 16-ти апелянтів. На кожного по півгодини.Я пропрацював весь день і написав заяву про вихід, а журналістка Ірина Мусій, яка вже працювала в комісії кілька днів, написала заяву про вихід ще в першій половині дня – відразу після того, як, після одного голосування, в поліції залишився одіозний корупціонер і правопорушник. Це не моє оціночне судження. Це фактаж, який був у комісії, включно з результатами поліграфу і послужним списком цього чоловіка. Попередня атестаційна комісія одноголосно його звільнила. А ця комісія прийняла рішення залишити – чотири проти трьох", - сказав Володимир Торбіч.

Головред "Четвертої влади" каже, що своїх мотивів ті, хто голосував за оцінку "три" (залишити в поліції з пониженням), не оголосили. А тому, щоб краще зрозуміти членів комісії, він допрацював до кінця дня.

"За два тижні роботи у рівненській комісії №6 я мав нагоду поспілкуватися із близько двомастами працівниками міліції-поліції. Тому у мене немає рожевих окулярів щодо цієї переатестації. Вважаю, що через фільтри комісій пройшло чимало людей, яким не місце в поліції, адже вся атестація була організована на скору руку. Хоча якусь частину відфільтрувати все ж вдалося і це вже добре, але без зміни законодавства, належної платні і забезпечення ми не матимемо нової поліції. А залишаючи одіозних корупціонерів, поліція не матиме довіри громадян", – сказав Володимир Торбіч.

Журналістка Громадського радіо Ірина Мусій теж стверджує, що не хоче брати участі в роботі комісії, яка повертає в поліцію таких персонажів:

"Сьогодні два журналісти написали заяви про вихід з апеляційної атестаційної комісії поліції західного регіону. Контра в дії. Висновки робіть самі.Ну і мені забанили (але вже відбанили) сторінку у ФБ, і я маю підозри, теж пов`язано з моїм перебуванням в комісії. Кілька днів тому були прямі попередження про те, що мені краще не ночувати вдома, що, мовляв, "ноги поламають", а також поширювали інформацію, що я належу до певних політичних сил. Когось залякують, когось намагаються вмовити. А на когось намагаються вплинути ось так. От така у нас цікава переатестація!

Я маю зобов`язання перед собою. Перед людьми, які загинули за те, щоб в цій країні було все по-іншому. Я не буду кричати "зрада". Я лише скажу, що більшість людей такий стан речей влаштовує", - написала журналістка на своїй сторінці у facebook/

Наразі в апеляційній комісії залишились четверо поліцейських і депутат облради – достатній кворум для голосування.

Виконавчий директор Рівненського медіа-клубу Іван Чорнобай висловив "Четвертій владі" сумнів, чи варто йому брати участь в такій комісії. Якщо громадсmкості взагалі не буде – четверо осіб для голосування теж достатньо.

Комісія працює і в неділю.

За словами Володимира Торбіча, він готує пропозиції до Центру рекрутингу і Національної поліції України, за результатами 12-денної роботи в комісіях.

В пропозиціях мають бути рекомендації як з пошуку адекватних громадських активістів і журналістів, так і обґрунтовані пропозиції щодо критеріїв відбору поліцейських для того, щоб справді відновити довіру громадян до цього правоохоронного органу.

Робота в атестаційних комісіях поліції триває і в інших містах України. Вона вже почалася у Дніпропетровську та Кіровограді. Триває також в Одесі. Окрім Луцька і Рівного, атестувалися також поліцейські Київщини і Хмельницької області.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2024
20 квітня 2024
17 квітня 2024
16 квітня 2024
15 квітня 2024