Поділитись:

У Польщі зробили нові заяви щодо Волинської трагедії

Понеділок, 27 листопада 2017, 17:31

В Інституті Національної Пам'яті Польщі заявили про те, що українці бояться всієї правди про Волинську трагедію.

Про це сказав керівник сектору з питань увічнення пам'яті Інституту Національної Пам'яті Польщі Адам Сивек, – повідомляє Хвиля.

"Ми нічого не нав'язуємо. Просто ми бачимо, що, незважаючи на те, що загони ОУН-УПА здійснили жахливу різанину проти понад 100 тисяч беззахисних польських чоловіків, жінок і дітей, в Україні не хочуть про це пам'ятати. Навпаки ми стикаємося там з доктриною, що не було ніякої геноцидної етнічної чистки, тільки двостороння партизанська польсько-українська війна. Це всупереч фактам і викликає наш глибокий опір. Ясно, що поляки не мають права призначати Україні героїв, але ми не будемо мовчати про трагедію польського народу на Волині і південно-східній Малопольщі. Це недопустимо. І тому, з огляду на згадку про жертви, Інститут Національної Пам'яті хоче їх гідно вшанувати", – зазначив він.

Сивек вважає, що правда про Волинську трагедію зніме великий вантаж з проблемних українсько-польських відносин.

"Українці, однак, бояться правди про Волинську трагедію. Бояться того, що станеться, якщо вони відмежуються від УПА, якщо засудять її людовбивчі методи відносно поляків. Це – побоювання, від якого, на нашу думку, потрібно звільнитися. Адже що б могло статися, якщо засудити ОУН-УПА, навіть не в цілому, а ті злочини, які були ними зроблені, підбурювачів і виконавців тих злочинів? Від цього ж слова не впаде ні українська держава і не впаде його державна доктрина, ні український народ не розбіжиться по всіх сторонах світу. Зате з польсько-українських відносин буде знято великий вантаж", – підкреслив Сивек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОЛЬЩА ХОЧЕ ПАРТНЕРСТВА З УКРАЇНОЮ, ПОПРИ ІСТОРИЧНІ КОНФЛІКТИ

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 листопада 2019
07 листопада 2019
06 листопада 2019
05 листопада 2019
04 листопада 2019
01 листопада 2019
30 жовтня 2019
27 жовтня 2019
25 жовтня 2019
22 жовтня 2019
21 жовтня 2019