Поділитись:

До чого призведе підвищення "мінімалки"до 4 100?

Понеділок, 18 грудня 2017, 17:00

Уряд планує черговий раз підвищити заробітну плату.

Як це вплине на бізнес і чи згенерує економіка потрібний ресурс, розповів Павло Кухта, заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів.

Уряд заявив про плани підвищити мінімальну зарплату наступного року до 4100-4300 гривень. За рахунок чого це можливо? Передусім варто розуміти, що це не якась шалена різниця.

З січня наступного року мінімальна зарплата становитиме 3723 гривні. Тобто між 3723 та 4100 різниця не така вже й масштабна. Щодо термінів підвищення, поки що план такий: подивитись, як наповнюватиметься бюджет у першому кварталі наступного року, наскільки збережеться ефект від детінізації, а вже потім приймати рішення. Адже після підвищення зарплати до 3200 ефект від детінізації виявився досить відчутним – надходження від ЄСВ збільшились.

Важливо розуміти, чи не вичерпає він себе в наступному році. Після підвищення заробітної плати до 3200 гривень ми спостерігали закриття ФОПів. Насамперед це було пов'язано не стільки з підвищенням мінімальної зарплати, як із введенням обов'язкової сплати ЄСВ для так званих "сплячих" (непрацюючих) ФОПів.

"Справа в тому, що з січня цього року фізособи-підприємці, які не одержують доходу, повинні здавати не лише декларації, а й платити єдиний соціальний внесок. Саме ці ФОПи і масово закривались на початку року. У випадку чергового підвищення мінімальної зарплати не варто чекати повторення масового закриття ФОПів.
Мінімальна зарплата – це той соціальний стандарт, який за європейськими мірками має складати 40% середньої заробітної плати. Підвищивши мінімальну зарплату до 3200 грн ми у якийсь момент перевищили цей поріг. Станом на жовтень середня зарплата складає 7300 грн, 3200 грн – це 43% від цієї цифри", – зазначив експерт.

Прем'єр-міністр озвучив мету підвищення в наступному році середньої заробітної плати до 10 тис. грн. Це залежить, головним чином, від темпів економічного зростання – саме воно забезпечує зростання зарплат. У такому випадку 4100 грн – це буде тих самих 40% від середньої зарплати.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019