Поділитись:

З наступного року уряд обіцяє менше перевіряти бізнес

Вівторок, 19 грудня 2017, 13:35

Кабмін планує скасувати понад 300 нормативних актів, що дозволить зменшити кількість перевірок підприємців.

Про це заявив прем'єр Володимир Гройсман, – повідомляє "Економічна правда".

З його слів, планується змінити підхід щодо державного нагляду за роботою бізнесу, щоб зменшити кількість штрафних санкцій та можливості для корупційного вирішення питання.

Треба визначити чіткі міри перевірок, все, що стосується життя і здоров'я громадян, – має бути захищено державою", – сказав Гройсман.

Він додав, що "державний рекет контролюючих структур має бути зупинений", а мораторій на проведення перевірок має бути "виважений і розумний".

Усі контролюючі органі мають до 1 квітня створити чек-листи, де чітко та зрозуміло мають прописати норми, за якими будуть перевіряти підприємців. Тих чиновників, які за три місяці не впораються із цим завданням, звільнять.

Зі слів першого заступника Міністра економіки Максима Нефьодова, нова система перевірок має запрацювати вже з 2018 року.

"Не йдеться про те, щоб віддати бізнес на саморегуляцію. Але кількість перевірок має стати значно меншою. Бо в деяких випадках складається враження, що, наприклад, ДСНС може взагалі не робити перевірки, а просто розсилати суми штрафів поштою. Бо порушення знаходять завжди", – сказав Нефьодов.

Він вважає, це або через те, що перевірки є упередженими, або через те, що правила настільки заплутані та складні для виконання, що бізнес взагалі їх не виконує.

Найближчим часом повною мірою запрацює база даних, де в онлайн-доступі буде весь план перевірок, їх чіткі критерії, законодавча база, результати перевірок, їх оскарження та інше.

"Підприємцю не треба буде наймати штат юристів, щоб розібратися у заплутаних правилах та в змінах у законодавстві, шукати інформацію по різних сайтах або деінде. Вся необхідна інформація буде зібрана в одному місці", – сказав представник економічного відомства.

При цьому він зазначив, що згодом будуть також прописані правила, за якими інспекція зможе перевірити компанію, попри мораторій на перевірку.

"Це в першу чергу, якщо ситуація стосується життя і здоров'я людей. Наприклад, якщо на підприємстві, яке забезпечує харчування дітей, буде знайдено інфекційне захворювання, то його діяльність спочатку має бути зупинена, а вже потім мають відбуватися перевірки", – розповів Нефьодов.

Керівник державної регулятивної служби Ксенія Ляпіна зазначила, що новими правилами перевірок "зменшать роботу для НАБУ", оскільки у перевіряючих органів буде менше можливостей для корупції.

З її слів, у 2014 році в Україні було проведено 335 тисяч перевірок (без урахування фіскальних перевірок). А в 2017 році, коли працював частковий мораторій (перевірки тільки за скаргою громадян), було проведено всього 74 тисячі перевірок.

В Україні з осені 2014 діє запроваджений урядом мораторій на перевірки діяльності всіх суб'єктів підприємницької діяльності, крім перевірок, що проводяться Держфінінспекцією та Державної фіскальною службою. Перевірки можуть здійснюватися лише з дозволу уряду або на прохання самої компанії.

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 квітня 2019
04 квітня 2019
27 березня 2019
24 березня 2019
22 березня 2019
27 лютого 2019
16:25
20 лютого 2019
07 лютого 2019
25 січня 2019
23 січня 2019
22 січня 2019
21 січня 2019
18 січня 2019