Поділитись:

Мінфін вимагає відставки Луценка через перешкоди у справі "ПриватБанку"

Четвер, 21 грудня 2017, 17:31

Міністерство фінансів України вітає позитивне рішення суду щодо заморозки активів колишніх власників "ПриватБанку".

Але це вдалося зробити не завдяки підтримці прокуратури, як це мало би бути, а незважаючи на всі прямі спроби з боку Генеральної прокуратури завадити цьому процесу, – написав у Facebook Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Справа Приватбанку – це лакмусовий папірець ефективності роботи правоохоронних органів. На сьогодні держава витратила майже 140 млрд грн на докапіталізацію "ПриватБанку" через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає. Це гроші кожного громадянина, кожного платника податків, і вони мають бути повернуті в державний бюджет. Тут неприпустимі кулуарні домовленності та бездіяльність правоохоронних органів", – зазначив він.

Натомість, зауважив Данилюк, Генеральна прокуратура:

1) Затягується розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників "ПриватБанку".

Державним "ПриватБанком" було ініційовано порушення 5 кримінальних справ, що наразі розслідуються Генеральною прокуратурою України, зокрема щодо доведення банку до неплатоспроможності, незаконного виведення різними способами коштів з Банку, неналежного використання конфіденційної інформації з серверів банку. Однак жодна із цих справ на сьогодні не була передана на розгляд до суду, оскільки досудові розслідування у цих провадженнях просуваються вкрай повільно, а в деяких із справ слідчі дії взагалі не ведуться.

2) Порушуються та активно просуваються справи проти чинних службових осіб "ПриватБанку", Мінфіну та НБУ.

Генеральною прокуратурою була порушена низка кримінальних справ з приводу начебто незаконних дій службових осіб "ПриватБанку", Мінфіну та НБУ, у яких слідчі дії активно ведуться.

3) Порушуються та активно ведуться кримінальні справи за фактами залучення банком радників, які займаються документуванням масштабів і схем незаконного виводу коштів з "ПриватБанку" колишніми власниками/менеджментом банку, результати роботи яких будуть використані у судових справах, як в українських так і закордонних юрисдикціях.

І це тільки декілька прикладів.

"У контексті цього "випадкова" зустріч в Амстердамі Юрія Луценка з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Лондоні викликає ще більше питань. Окрім цього, Генеральний прокурор дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи та неспроможній довести до суду важливі для країни справи. Таким чином він дискредитує перед українським народом та міжнародними партнерами Президента та Парламент, які довірили йому таку важливу функцію, та владу в цілому, і тому має піти у відставку. Я вимагаю відставки Генерального прокурора Юрія Луценка", – наголосив Данилюк.

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 квітня 2019
11 лютого 2019
08 лютого 2019
03 січня 2019
13 грудня 2018
06 грудня 2018
04 грудня 2018
28 листопада 2018
29 жовтня 2018
24 жовтня 2018
17 жовтня 2018
26 вересня 2018
21 вересня 2018
10 вересня 2018
23 серпня 2018