Поділитись:

Євросоюз планує хвилю розширення, – ЗМІ

Вівторок, 09 січня 2018, 18:51

Євросоюз готується затвердити 2025 рік в якості крайнього терміну для наступної хвилі розширення, але суперечки в Балканських країнах можуть затримати цей процес.

Про це повідомляє Європейська правда.

За даними видання, 14 лютого Єврокомісія затвердить новий стратегічний документ, в якому буде встановлена відповідна дата.

"Західні балканські партнери тепер мають історичне вікно можливостей. З сильною політичною волею, впровадженням реальних реформ та вирішенням тривалих суперечок із сусідами, Чорногорія та Сербія повинні бути готовими до членства до 2025 року", – йдеться у проекті документа.

Документ також вказує, що Албанія, Боснія, Македонія та Косово "також повинні бути добре розвинені на європейському шляху до того часу" або, відповідно до альтернативної фрази, поміщеної у дужки, їхні "переговори... повинні бути добре розвинені до того часу".

Сербія та Чорногорія вже відкрили переговори про вступ до ЄС. Албанія та Македонія сподіваються зробити це в цьому році, якщо Македонія зможе вирішити спір про свою назву з Грецією.

Боснія сподівається отримати статус "кандидата", тоді як Косово намагається офіційно попросити, щоб його назвали кандидатом.

Документ Єврокомісії попереджає, що місцеві суперечки можуть затримати "амбіційні терміни".

"ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні спори, тому всі зацікавлені партнери із Західних Балкан повинні врегулювати такі спори в терміновому порядку", – йдеться у проекті.

Документ пропонує вирішувати виняткові прикордонні спори в арбітражних судах, наприклад у Гаазі, і що будь-яке рішення має бути "обов'язковим, остаточним" та "повністю поважатися".

Найбільш суперечливий спір стосується неприйняття Сербією незалежності Косова.

У документі Єврокомісії йдеться про те, що "всебічна нормалізація відносин між Сербією та Косовим у формі юридично зобов'язуючої угоди" була б "вирішальною" для обох країн в плані перспектив приєднання до ЄС.

Однак проблеми Косово виходять за межі Сербії. П'ять країн-членів ЄС також не визнають незалежність країни.

Ще одне невирішене питання – суперечка щодо назви Македонії – може бути вирішена в найближчі кілька місяців.

Греція тривалий час блокувала македонські переговори про вступ до ЄС та НАТО, оскільки назва Македонії означає територіальну претензію на прикордонний грецький регіон з такою ж назвою. Але уряди в Скоп'є та Афінах засвідчили, що вони близькі до врегулювання питання в ООН.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 грудня 2018
17 грудня 2018
03 листопада 2018
18 вересня 2018
07 серпня 2018
09 липня 2018
05 липня 2018
15 червня 2018
11 червня 2018
26 травня 2018
03 травня 2018
02 травня 2018
13 лютого 2018
11 грудня 2017
05 грудня 2017