Поділитись:

Vox populi: що не так із сортуванням сміття у Луцьку (фото)

Неділя, 21 січня 2018, 21:00

Для більшості країн Європи та Америки роздільний збір сміття – звичне і буденне явище. Органіка – до органіки, папір – до паперу, пластик – до пластику і так далі. І сміття менше, і для екології добре, і заробити на переробці можна. З 1 січня цього року і українців зобов'язали сортувати відходи. Закон ухвалили, штрафи запровадили, а ось як його виконувати – думайте самі.

Як лучани ставляться до такого нововведення, чи вважають його правильним і які труднощі виникають під час його реалізації, "Конкурент" запитав у містян.

Художник Кость Борисюк:

Я сортую. Але у нас немає такого файного сортування, тому що у нас тільки пластик і таке сміття. Якщо би були баки на 3-4 сорти, то було б, як і в цивілізованих країнах. Це дуже правильно. Але держава повинна до того докласти зусиль, щоб щось зробити громадянам, щоб громадяни також йшли на поступки. Я думаю, що Луцьк ще не готовий і взагалі Україна не готова, хоч ми кажемо, що в Європі, але для нас ще це далеко.

Наталія:

Сортую пластик. Неподалік від будинку є контейнер для пластикових пляшок. Вважаю, що сортувати потрібно, це правильно.

Юра:

Ми його сортуємо, але є одна проблема в Луцьку: завдяки нашій попередній владі – одній, другій, третій, четвертій, п'ятій – в нас немає, на жаль, куди його дівати. Тобто контейнери стоять звичайні, один контейнер, призначений для ПЕТ-пляшок, знаходить метрів 300 від нас. Але нюанс в тому, що, як я помічаю, його місяці три навіть ніхто не вивозить. Він заповнений, а його просто ніхто не прибирає. Це на вулиці Івана Франка.

Павло Васильович Зубач:

Так, я сортую сміття. Все в один бак, а пластикові пляшки (в нас спеціально стоїть на Київському майдані окремий бак) ми скидаємо окремо. Контейнер забирають по мірі наповнення, в нас із цим нормально. В принципі там проблем немає. Я вважаю, що сортування – це правильно, його повинно бути більше: скажімо, продукти повинні окремо сортуватися кудись на свиноферми чи ще кудись використовуватися; деяке може використовуватися, наприклад, папір, і т.д. Ну, але поки що в нас так. В нас закон приймуть, а от з реалізацією, як завжди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: VOX DEI: ЧИ ГОТОВИЙ ЛУЦЬК ДО СОРТУВАННЯ СМІТТЯ

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 лютого 2020
13 лютого 2020
12 лютого 2020
04 лютого 2020
02 лютого 2020
26 січня 2020
25 січня 2020
23 січня 2020
10 січня 2020
06 січня 2020
04 січня 2020
21 листопада 2019
18 листопада 2019
14 листопада 2019