Поділитись:

Державний цукор зберігатимуть на луцьких складах, що належать колишньому замміністра економіки

Четвер, 10 грудня 2015, 18:13

Аграрний фонд уклав угоду з ТОВ "Спеціалізовані роздрібні системи" на складування та зберігання цукру-піску у Луцьку на суму 3,43 мільйон гривень.

Фірмі "Спеціалізовані роздрібні системи" передадуть 38,83 тис тонн цукру-піску для зберігання протягом 2015 р. Про це повідомляє сайт "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Тендер провели за переговорною процедурою. Її застосування замовник обґрунтував відсутністю в Луцьку інших підприємств, які мали б у власності, на правах оренди чи управління склади площею не менше 16,5 тис кв. м. Ще однією причиною назвали нагальну потребу в закупівлі у зв'язку з відсутністю договірних відносин з організаціями-зберігачами цукру-піску.

Фірму "Спеціалізовані роздрібні системи" у 2012 році заснували ТОВ "Сіфалор Україна" та сейшельський офшор "Урбан Ентерпрайзіз Лтд" (Urban Enterprises Ltd), зареєстрована на Сейшелах. "Сіфалор Україна" належить Олександру Сухомлину та кіпрській фірмі "Ціфалор Інвестментс Лтд".

Олександр Сухомлин – це колишній замміністра економіки, якого у 2011 році звільнили за протизаконний дозвіл Міністерству оборони провести неконкурентні закупівлі послуг харчування на суму 621 млн грн. у фірм, пов'язаних з тодішнім міністром оборони Михайлом Єжелем. Кабінет міністрів Арсенія Яценюка 1 жовтня 2014 р. також призначив Сухомлина заступником міністра економічного розвитку і торгівлі, але після публічного розголосу відразу звільнив.

Заступником гендиректора фірми "Спеціалізовані роздрібні системи" є Антон Сухомлинсин Олександра Сухомлина та співвласниці ТОВ "Галичина-Табак" Любові Сухомлин. Він також володіє торговою маркою горілки "Етнос Волинь" та є кандидатом до Луцької міськради від партії "Самопоміч". Відомо, що бізнес-партнером Антона Сухомлина у ТОВ "Екоблок" був Роман Іванюк, який вже рік керує державним "Укрспиртом".

Номер телефону компанії "Спеціалізовані роздрібні системи", вказаний у держреєстрі, співпадає з номером Сухомлина-старшого на сторінці наглядової ради Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Луцьк), заступником голови якої він є.

Зараз засновником "Спеціалізованих роздрібних систем" значиться Віктор Ковальчук, а директором є Юрій Фонотов.

Ігор Васильович Фонотов, який також працював у фірмі, у 2014 р. був довіреною особою кандидата в президенти Василя Цушка. Разом із ним у списку довірених осіб були ще чотири працівники ТОВ "Волиньтабак", співвласником якого є Олександр Сухомлин.

За час свого існування з 2012 р. фірма "Спеціалізовані роздрібні системи" жодного разу не вигравала державних тендерів.

Надрукувати
мітки:
коментарів