Поділитись:

На зростання цін в Україні вплинули заробітчани

Вівторок, 23 січня 2018, 08:16

Товари та послуги в Україні дорожчають через підвищення зарплат, які зросли з причини трудової міграції.

Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, – пише "Сегодня".

"Зростання зарплат в економіці, яке перевищило очікування, пояснюється і міграційними трендами. Зараз багато говорять про те, що вони несприятливі для України. Люди працездатного віку їдуть працювати в інші країни. Це створює тиск на ринок праці в Україні. Роботодавцям доводиться підвищувати зарплати, щоб утримати працівників", – розповів віню

Трудові мігранти побічно вплинули на зростання інфляції. Водночас зарплати, які вони надсилають в Україну, стали одним з головних факторів її стримування.

"Економіка – комплексна система. Якщо в одному місці прибуває, то в іншому, відповідно, зменшується. Дійсно, трудова міграція підвищує тиск на зарплати всередині країни. Але зростання зарплат повинно відповідати зростанню продуктивності. Коли людина виробляє стільки ж, як і раніше, але хоче отримувати більше, бо інакше виїде в Польщу – цей підхід і створює тиск на ціни. З іншого боку, збільшення потоку мігрантів за кордон призводить до того, що вони більше грошей повертають в Україну. Це призводить до зміцнення обмінного курсу", – наголосив Сологуб.

Зі слів чиновника, ефект для інфляції був неоднозначним.

"Важливо розглядати економічну ситуацію в комплексі. Інфляція в 13,7% – це, звичайно, багато. Але з іншого боку, якщо подивитися в цілому на макроекономічну ситуацію минулого року, вона не виглядає такою вже й поганою. У цілому вона досить стабільна", – підсумував Дмитро Сологуб.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 липня 2019
17 липня 2019
16 липня 2019
11 липня 2019
10 липня 2019
05 липня 2019
04 липня 2019
03 липня 2019
01 липня 2019
27 червня 2019