Поділитись:

На Волині може з'явитися ще один фестиваль

Вівторок, 23 січня 2018, 16:21
568
0
0
0

Проект "України фестиваль "Данилове весілля" – фіналіст конкурсу "Малі міста – великі враження, який торік оголосило Міністерство культури України.

Минулоріч упродовж листопада до Мінкультури надійшло 158 заявок на участь у конкурсі, серед них і чотири від Волині: "України фестиваль "Данилове весілля" (м.Володимир-Волинський), "Фестиваль народних ремесел Скудельничі" (с.Жидичин, Жидичинська ОТГ, Ківерцівського р-у), "Збереження культурної спадщини села Тур" (Заболоттівська ОТГ, Ратнівського р-ну), "Фестиваль різдвяних колядок та щедрівок у виконанні родинних колективів "В родинах славимо Христа"(Смолигівська ОТГ, Луцький р-ну), – повідомляють у Волинському РВ АМУ.

До фінального захисту, який відбувся у січні в Києві, допустили 20 проектів, серед яких один-єдиний із Волині. Презентувати спільну роботу до столиці їздили Володимир Пикалюк, директор Державного історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир" та Людмила Саць, начальник відділу проектної діяльності Володимир-Волинської міськради.

Зі слів Людмили Саць, "Данилове весілля" – унікальний сімейний фестиваль, де можна не тільки відпочити, але й дізнатися багато історичних фактів, поринути в славне минуле княжої доби.

"Спершу була ідея взяти за основу коронацію Данила, але вона була не у Володимирі, тож спинилися на його одруженні з Анною, про яке в історичних джерелах згадують лише кількома рядками. За умовами конкурсу, дійство мало проходити на території пам'яток національного значення, тож як локацію обрали городище "Вали", – каже вона. – У межах фестивалю запланували благоустрій території та її освітлення. Так зможемо інтегрувати пам'ятку в життя громади, задіяти її, привернути до неї увагу, адже досі територію пам'ятки не використовували в культурному житті міста, більшість містян жодного разу так і не побували на валах городища, не бачили їх величі, не оцінили унікальності. Хочемо, щоб "Данилове весілля" стало просвітницькою подією, популяризувало сімейні цінності, весільні обряди, спонукало земляків, гостей міста та науковців до вивчення нашої минувшини".

Під час дводенного дійства заплановані ярмарок майстрів, показ робіт пленеру майстрів, вуличне частування (коровай, медовуха, квас, кабан на вертелі та ін.), майстер-класи, а саме гончарство, ковальство, плетення вінків, середньовічні танці, лицарські бої, концерт середньовічної музики, вогняне шоу, ватра та інше.

На дійство хочуть запросити і представників міст-побратимів Володимира-Волинського – польських Грубешува, Кентшина, Ленчиці та німецького Цвікау.
Щорічно "Данилове весілля" хочуть проводити в першу неділю червня. Бюджет фесту понад 878 тисяч гривень і його автори сподіваються отримати грант, який покриє левову частку витрат, а решту дофінансують із обласної та міської скарбниць.

Тим часом у планах організаторів конкурсу "Малі міста – великі враження" – відібрати шість ОТГ та малих міст для впровадження пілотних стартапів, що пов'язані із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій.

Зауважимо, що переможці конкурсу – учасники проекту отримають фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тисяч гривень для реалізації проекту, а також методичну допомогу у розробці ексклюзивної ідеї та концепції стартапу, супровід під час реалізації та маркетингову підтримку проекту.

До речі, набравши 824 бали, нині проект "України фестиваль "Данилове весілля" написаний волинянами посідає шосту сходинку в рейтингу фіналістів.

"Цей конкурс привернув увагу до стану об'єктів культурної спадщини по всій країні. Переконаний, це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій, – зазначив Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, який увійшов до експертної ради конкурсу "Малі міста – великі враження".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКЕ МІСТО ПОТРАПИЛО У ТУР НІМЕЦЬКОЇ ТУРИСТИЧНОЇ ФІРМИ (ФОТО)

568
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
06 листопада 2018
27 жовтня 2018
25 жовтня 2018
22 жовтня 2018
19 жовтня 2018
12 жовтня 2018
11 жовтня 2018
21 вересня 2018
17 вересня 2018
15 вересня 2018
14 вересня 2018
13 вересня 2018
10 вересня 2018
07 вересня 2018
06 вересня 2018
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...