Поділитись:

Було спільне — стане наше: на Волині 29 тисяч гектарів землі перейдуть ОТГ

Неділя, 04 лютого 2018, 18:50

Держгеокадасту заборонено розпоряджатися землями на території ОТГ, за винятком випадків, коли з таким проханнями звертаються самі об'єднані громади, інформує Тамара Зубенко, консультант з комунікацій Асоціації міст України, Волинське РВ АМУ.

Це довгоочікуване рішення, відповідно до якого Держгеокадастр зобов'язаний передати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ, Кабмін ухвалив 31 січня. Тож процес передачі земель стартував із 1 лютого, а завершити його повинні до кінця 2018-го. Відтак, за слів Валентина Малиновського, консультанта з юридичних питань проекту ПУЛЬС, Волинського РВ Асоціації міст на Волині у віддання 40 ОТГ може перейти приблизно 29 тисяч гектарів земель.

Валентин Малиновський><span class=Валентин Малиновський

"Досі землями поза межами населених пунктів розпоряджався Держгеокадастр. Суттєву частину їх здавали в оренду за найменшу орендну плату – 1-3%, за цінами, нижчими за ринкові, а органи місцевого самоврядування були повністю усунені від розпорядження землями, – наголосив консультант АМУ. – Це породжувало корупцію, а територіальні громади недотримували суттєвих надходжень у свої бюджети. Самоврядці фактично мали вплив лише на 12% власних територій і були позбавлені можливостей ефективно планувати їх розвиток", - зазначив Малиновський.

Відтепер, звернув увагу експерт, територіальні громади, самостійно ухвалюватимуть рішення щодо цих земель, що сприятиме розвитку сільськогоспвиробництва, залученню інвестицій, суттєво збільшить надходження до місцевих бюджетів. Разом із тим Рада громади сама визначатиме ставку земельного податку, 100% якого залишається в бюджеті ОТГ.

Олександр Слобожан><span class=Олександр Слобожан

"Фактично, це поштовх для залучення інвестицій в об'єднані територіальні громади та наведення ладу. Адже плата за землю в окремих бюджетах складає друге місце по надходженнях, це дуже серйозний ресурс", – наголосив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

До речі, Асоціація міст України, починаючи з 2015 року, послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам.

Ярослав Рябошук><span class=Ярослав Рябошук

"Управління земельними ресурсами – це саме ті повноваження, які мають здійснювати на місцях. По-перше, територіальні громади зацікавлені у своєму розвитку, вони найкраще знають як планувати його і для цього їм потрібна територія. І по-друге, вони зацікавлені у надходженнях до своїх бюджетів, за рахунок яких розвиватимутьінфраструктуру. Для цього потрібен ресурс, який можна отримати за рахунок плати за землю. Саме тоді громада, правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, взявши відповідну плату за землю, зможе впливати на розвиток інвестицій", – наголосив директор Аналітичного центру, заступник виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук у ефірі телеканалу NewsOne.

Наразі Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ.

Планують, що передачу земель ОТГ здійснюватимуть за таким алгоритмом:

– клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;

– здійснення інвентаризації;

– реєстрація в кадастрі;

– передача.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт, на якому відображатимуть усю інформацію щодо передачі земель ОТГ.

Також працює гаряча лінія з питань передачі земель із держвласності у власність громад (0800-502-528).

Планується, що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018-го.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2019
14 лютого 2019
08 лютого 2019
05 лютого 2019
04 лютого 2019
01 лютого 2019
26 січня 2019
21 січня 2019
19 січня 2019
26 грудня 2018
23 грудня 2018