Поділитись:

Польща роз'яснила скандальний закон у відеозверненні

Понеділок, 05 лютого 2018, 09:42

Канцелярія прем'єр-міністра оприлюднила спеціальний відеоролик англійською мовою, присвячений історії Польщі в період Другої світової війни. У ньому виступає глава польського уряду Матеуш Моравєцький, а його звернення проілюстровано архівними матеріалами та знімками.

Прем'єр-міністр каже, зокрема, про те, що "Польща була першою жертвою Третього Рейху, а смерть і страждання в нацистських німецьких концтаборах були спільною долею євреїв, поляків і членів багатьох інших народів та етнічних груп". Очільник уряду також наголошує, що Польща опинилася під німецькою і совєтською окупацією, і майже кожна польська сім'я втратила під час війни когось зі своїх близьких, – інформує Польське радіо.

Матеуш Моравєцький підкреслює, що заперечення Голокосту є фальшуванням історії, так само як применшення відповідальності справжніх авторів злочинів і приписування її жертвам. "Ми хочемо боротися з брехнею в кожній формі", – декларує прем'єр-міністр. Як пояснює глава уряду, саме таким був намір внесення змін у закон про Інститут національної пам'яті.

Ухвалена обома палатами польського парламенту новелізація закону про ІНП викликала широкий резонанс, зокрема, в Ізраїлі, США, а також в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2019
19 лютого 2019
14:00
18 лютого 2019