Поділитись:

Пояснили, коли поліція може евакуювати автомобіль

Четвер, 08 лютого 2018, 12:40
Пояснили, коли поліція може евакуювати автомобіль

В Україні уряд дозволив безплатно ставити автомобілі на спеціальних паркомісцях людям з інвалідністю усіх груп. Раніше це дозволяли лише людям з проблемами опорно-рухового апарату.

Якщо на на таку стоянку свій автомобіль поставить водій без відповідного посвідчення чи довідки від лікаря, його оштрафують на 1, 7 тис. грн. Закон про паркування та евакуацію автомобілів Верховна Рада ухвалиа торік. Його ще має підписати Президент, – пише Gazeta.ua.

"Мета закону – впровадити систему паркування автомобілів та навести порядок на парковках. Наша проблема – не відсутність паркомісць, а проблема з організацією руху. У містах немає знаків та схем, які б показували наявність парковки. Зараз поліція не має права карати порушника за неправильне паркування, якщо його немає на місці. Чекати годинами на водія патрульні не можуть. Тому порушники залишаються безкарними. У Європі зовсім інша практика. Порушникові виписують штраф, а квитанцію залишають на лобовому склі. Ухваленим документом таку ж систему вводять у нас", – розповідає автомобільний юрист Володимир Караваєв.

Відтепер поліція діятиме радикальніше. Зможе евакуювати припарковані машини, що суттєво перешкоджають руху транспорту. Рішення про "суттєво" чи "несуттєво" ухвалює поліцейський. Крім правоохоронців, право проводити евакуацію матимуть інспектори з паркування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕФОРМА ПАРКУВАННЯ: НА УКРАЇНСЬКИХ ВОДІЇВ ЧЕКАЮТЬ ЗМІНИ

"Автомобіль евакуюють, якщо він створив затор. У законі чітко прописали цю норму. Раніше точного позначення не було. Тому одні вважали, що авто перешкоджає рухові. Інші – ні. Заберуть авто, яке припарковане на проїжджій частині у два ряди або на смузі руху громадського транспорту. Також транспорт, який стоїть на пішохідних переходах, залізничних мостах, трамвайних коліях, на зупинках чи перехрестях", – каже автоюрист.

Обставини, через які автомобіль евакуюють, мають зафіксувати на фото чи відео та у протоколі. Власника авто повідомлятимуть листом. Транспортний засіб повернуть після сплати штрафу. Якщо штраф не сплатять протягом місяця – нарахують пеню. Якщо правопорушник не заплатить і тоді, поліція направить постанову у виконавчу службу і зажадає примусової оплати.

"Законодавчо не врегулювали, хто сплачуватиме послуги евакуатора. Якщо у момент написання постанови чи приїзду евакуатора з'явився власник, авто не евакуйовують. Водієї випишуть постанову про порушення правил паркування. Сума штрафу не міститиме затрати на евакуатор. Тому потрібно врегулювати, щоб і це сплачував водій", – вважає Володимир Караваєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЛУЦЬКУ "ПОРТCITY" ПІДВИЩУЄ ТАРИФИ НА ПАРКУВАННЯ

Надрукувати
мітки:
коментарів