Поділитись:

Виші можуть самі залучати інвесторів для термомодернізації навчальних корпусів

Понеділок, 19 лютого 2018, 12:12

Серед варіантів термомодернізації виші можуть залучати як інвесторів енергосервісні компанії, але заклади освіти повинні самі визначити готовність до такого кроку.

Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба на семінарі щодо енергоефективності, що відбувався у партнерстві з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження, – повідомляє прес-служба МОН.

Співпраця закладів вищої освіти та енергосервісних компаній дає можливості для прискореної термомодернізації, але вона має багато нюансів, зокрема і правових.

Заступник Міністра додав, що МОН зі свого боку не створюватиме перепон для такого партнерства.

"Наразі в управлінні МОН знаходиться більше 2,5 тис. навчальних корпусів, а також більше 1 тис. гуртожитків. Загальна площа цих будівель складає близько 13 млн метрів кв. Для покращення енергоефективності цих закладів ви можете залучити кошти ЕСКО-інвесторів. Це реальна додаткова можливість модернізації вишів", – пояснив Роман Греба.

Зі свого боку представники Держенергоефективності пояснили механізм створення енергоконтракту. Умовно він полягає у декількох кроках:

  • заклад має самостійно скласти характеристику потенційного об'єкту для модернізації, зазначивши основну інформацію щодо енергоспоживання будівлі у анкеті, яку потрібно скачати на сайті Держагенства і оприлюднити на сайті ОДА;
  • якщо ЕСКО-інвестора зацікавить запит, він безкоштовно складає план модернізації закладу, де вказує що саме потрібно змінити, кошторис ремонтних робіт, а також закладає гарантовану економію закладу у відсотках;
  • впровадження ЕСКО-договору проходить на тендерній основі через систему Prozorro, де інвестор має запропонувати найбільшу економію ресурсів та найкоротший термін виконання робіт.

Покращення енергоефективності будівель допоможе вишам зекономити на опаленні, використовуючи до 60 % менше газу або вугілля. При цьому температура у закладі буде комфортною для студентів та викладачів.

Крім того, Роман Греба зазначив, що зараз МОН вже проводить роботи з енергоефективності у 7 вишах. Наступним кроком стане визначення ще кількох університетів для проведення ремонтних робіт. Відповідний конкурс буде оголошений вже наступного тижня, але він матиме фінансові обмеження щодо інвестування. Орієнтовна кількість університетів, які отримають гроші на модернізацію - від 5 до 15.

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 грудня 2018
11 грудня 2018
10 грудня 2018
09 грудня 2018
10:10
05 грудня 2018
04 грудня 2018
03 грудня 2018
08:47
01 грудня 2018
29 листопада 2018