Поділитись:

Українська біблія та інклюзивна освіта: яким був візит Першої леді на Волинь (фото)

Середа, 21 лютого 2018, 21:00

На Волинь вперше із робочим візитом завітала дружина Президента України Марина Порошенко.

Так, 21 лютого, відбулося ряд важливих подій: від підписання "Книги Миру" до підписання Меморандуму про співпрацю щодо створення мережі Інклюзивно-ресурсних центрів між облдержадміністрацією та головами районних та державних адміністрацій, керівниками органів місцевого самоврядування.

Зустріли Марину Порошенко одразу на подвір'ї Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні вишикувані хлопці та дівчата. А у стінах навчального закладу відбулося підписання "Книги Миру", яку Волинь заповнила двадцятою. Ліцеїсти, які мають батьків-атовців, до книги вклеїли світлини сім'ї та написали побажання Україні.

Марина Порошенко висловила слова подяки героям та зауважила, що саме 4 роки тому вирішила започаткувати таку "Книгу Миру".

"Ця книга – це українська біблія, де зібрані дитячі молитви за мир і спокій на українській землі. І сьогодні ми відкриваємо чисту сторінку 20 регіону – Волині", – повідомила Перша леді.

Вона радо поспілкувалася із учнями ліцею та вручила кожному книгу Шона Кові "7 звичок високоефективних підлітків", які, своєю чергою, подарували Першій леді Холмську ікону Божої Матері.

В актовому залі ліцею відбулася ще одна не менш важлива подія для навчального закладу: начальника ліцею Павла Боснюка за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагородили орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Голова ОДА вручає державну нагороду начальнику ліцею Павлу Боснюку><span class=Голова ОДА вручає державну нагороду начальнику ліцею Павлу Боснюку

У Міжнародний день рідної мови до усіх присутніх із виступом звернулася Марина Порошенко, яка зауважила, що знання багатьох іноземних мов є дуже актуальним, однак кожен українець обов'язково має володіти своєю рідною мовою. Вона закликала пишатися тим, що ми українці та любити рідну мову.

Далі підтримували гарний настрій присутнім вправні ліцеїсти, які показували свої таланти на сцені.

Своєю чергою перша леді продовжила виконувати важливі справи у стінах Волинської обласної державної адміністрації, де на її приїзд чекали голови райрад, ОТГ та міські голови. Саме там відбувалося підписання двох меморандумів.

Після вітального слова голови ОДА Володимира Гунчика закріпили підписами факт долучення області до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка "Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації".

Далі слово взяла Перша леді, яка закликала присутніх наполегливо працювати над вихованням дітей та створенням мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Волині.

"Для того, аби майбутнє було прогресивним і європейським, треба виховувати молоде покоління в дусі патріотизму, любові до рідної землі, мови. І безумовно не забувати про дітей, які потребують нашої допомоги і додаткової уваги", – переконана дружина Президента.

Заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, секретар Луцькради Григорій Пустовіт та міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков><span class=Заступник голови Волинської ОДА Світлана Мишковець, секретар Луцькради Григорій Пустовіт та міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков

Вона підкреслила, що в області функціонує 153 інклюзивних навчальних закладів, де навчаються 334 дитини з особливими освітніми потребами. Однак це ще низький показник, адже лише 2 % "особливих" дітей охоплені інклюзивною освітою. Саме тому вона акцентувала увагу на створенні мережі ІРЦ.

Також Марина Порошенко продемонструвала типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які мають бути у кожній школі. Це ті навчальні простори, де діти зможуть комфортно здобувати знання, і вона сподівається, що невдовзі й у школах Волинської області теж з'являться такі кімнати, де учням могтимуть якісно надавати освітні послуги.

Після презентації проектів відбулося підписання самого Меморандуму про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів між ОДА та керівниками органів місцевого самоврядування й головами районних державних адміністрацій.

"Шановні колеги, беремо в руки матеріали і дуже активно працюємо", – натхненно додав голова Волинської ОДА.

Наступним слово надали секретарю Луцької міської ради Григорію Пустовіту, який розповів про стан інклюзивної освіти у місті та зауважив, що цьогоріч 1 вересня запрацює перший інклюзивно-ресурсний центр, а за два наступних роки місто поповниться ще парою таких центрів.

Секретар Луцькради Григорій Пустовіт><span class=Секретар Луцькради Григорій Пустовіт

Під час зустрічі голова ОДА Володимир Гунчик передав Президенту через Першу леді альбом про історію будівництва волинянами храму у Волновасі та попросив посприяти у тому, аби "за кілька місяців, відкриваючи цей храм, сказали на всю Україну, що вона єдина".

Не оминула увагою Марина Порошенко й ЗМІ. На прес-підході активно відповідала на запитання про користь і особливості інклюзивної освіти на Волині та наскільки готова область до її впровадження.

Таким був перший робочий візит дружини Президента на Волинь. Сподіваємося, що та мотивація й натхення, якими вона поділилася у Луцьку, невдовзі перетвориться в дію і Волинь буде серед лідерів у сфері інклюзивного навчання.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 грудня 2018
10 грудня 2018
07 грудня 2018
03 грудня 2018
02 грудня 2018
22:34
01 грудня 2018
29 листопада 2018
12:42
26 листопада 2018