Поділитись:

Запаси бурштину на Волині оцінюють у 4 мільярди доларів

П'ятниця, 11 березня 2016, 10:46

Запасів бурштину у Волинській області, за ринковими цінами, приблизно на 4 мільярди доларів.

Бурштинові родовища охороняють правоохоронці й громадські активісти. Про це в інтерв'ю виданню "Тиждень" розповів голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

"У нас немає такої ситуації (з незаконним видобутком бурштину), як у Житомирській і Рівненській областях. Ви не побачите масштабних місячних пейзажів. Хоча північ області – це бурштинова територія. А запасів у нас, за ринковими цінами, приблизно на 4 мільярди доларів. Відкриті родовища посилено охороняють правоохоронці й громадські активісти. І спроби впродовж року почати незаконно добувати бурштин влада всіх рівнів зупиняє. Сформовано робочу групу із силовиків. Але все це стримувальний фактор", – зазначив він.

За його словами, влада всіх рівнів зупиняє незаконний видобуток бурштину в області, але це стримувальний фактор, а не вирішення проблеми.

За словами Гунчика, вирішення проблеми можливе через створення ринку бурштину в Україні.

"Коли люди розумітимуть, що його можна продати офіційно за 3 долари, то не шукатимуть перекупників. Перший крок уже зробили: повернули у держвласність "Бурштин України". Попри спроби ухвалити/не ухвалити закон, можна послуговуватися законом про надра. Треба дати можливість урегулювати ситуацію в полі отримання ліцензій", – розповів голова Волинської ОДА.

Раніше, за його словами, було навпаки: усе оформляли на місці, а нагорі – лише формальності. Нині аналіз роблять спеціалісти.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
14 лютого 2019