Поділитись:

Найближчі 5-10 років McDonald's не погодиться заходити в Луцьк, - Андрій Покровський

Середа, 28 лютого 2018, 21:07

Луцькі депутати затвердили межі скверу на перетині проспекту Президента Грушевського та вулиці Стрілецької. Тим самим вони поклали край ідеї відкрити на цьому місці ресторан швидкого харчування McDonald's.

Про це пише "Волинь 24".

Нагадаємо: екс-заступник луцького мера Тарас Яковлев заявив, що інвестори погоджувались відкрити заклад лише на цьому місці.

Луцький депутат і бізнесмен, учасник переговорів з McDonald's Андрій Покровський розповів, про що саме лучани домовлялись з інвесторами та коли у місті можна було відкрити ресторан світової мережі.

– Чия була ідея відкрити у Луцьку McDonald's?

– Робота з McDonald's розпочалась ще у 2010 році. Перемовини почали луцькі бізнесмени, які сповідували ідею того, що McDonald's в місті повинен бути. З етичних міркувань, я не буду називати їхніх імен. Я був у складі цієї групи.

Але тривалий час все було дуже абстрактним, на рівні "хотілося б", "а якби…", "а що як…". Але у 2015-2016 роках, коли переговори були більш предметними, McDonald's вивчив ситуацію у Луцьку і заявив, що йому підходить лише земельна ділянка на розі проспекту Грушевського і вулиці Стрілецької. Лише вона відповідає вимогам.

Навіть у кращі часи McDonald's не горів бажанням зайти в Луцьк, його запрошували і припрошували. McDonald's не просить нікого, він приходить, якщо йому створюють всі умови.

Тому наразі можна зробити висновок, що в найближчі 5-7-10 років McDonald's не погодиться заходити в місто.

– А був конкретний інвестор, який заявив про готовність відкрити у Луцьку McDonald's?

– Не можна говорити про конкретного інвестора, тому що ділянка виставлялась на прозорий аукціон і придбати її міг будь-хто, хто запропонував би вищу ціну. Я думаю, що з аукціону цю ділянку можна було б придбати за 6 мільйонів гривень, окрім цього, будівництво самого ресторану обійшлося б інвестору ще десь у 30 мільйонів гривень.

– Є інвестор, який міг би викласти таку суму?

– Думаю, є, і це не обов'язково був би луцький інвестор. Компанія працює з багатьма підприємствами в Україні, які будують приміщення і віддають їй в оренду. McDonald's створюють всі умови і лише після цього він починає працювати.

– Чому у Луцьку не розглядався варіант використання готового приміщення, наприклад у "Промені", "ПортCity", а йшлось саме про будівництво нового?

– Тому що це нереально. McDonald's може працювати виключно за умови наявності МакДрайву (сервіс, який дозволяє замовляти їжу і напої, не виходячи з автомобіля, - ред).

Навіть рівненський проект, де McDonald's працює у торгово-розважальному центрі "Злата Плаза", не задовольняє економічних вимог компанії. Такий варіант їм не підходить.

– Якби сьогодні депутати дозволили продати земельну ділянку з аукціону, за скільки часу, хоча б приблизно, можна було відкрити McDonald's у місті?

– Я думаю, що з моменту продажу ділянки – за рік.

– Чому, на вашу думку депутати, ухвалили рішення на користь Скверу авіаторів, а не McDonald's?

– Я думаю, це просто амбітне рішення. Вони хотіли показати, що їм непотрібні ніякі консультанти, помічники, однодумці, мовляв, ми можемо зробити все самі. Нас розсудять нащадки. Пройде 5-10-15 років і ми побачимо, що буде з містом за цей час.

– А McDonald's справді потрібен Луцьку?

– На моє особисте переконання, як би там суспільство не ставилось до McDonald's, місту потрібен розвиток, прогрес, рух вперед. Я особисто не харчуюсь в McDonald's і знаю багато тих, хто є противником цієї їжі. Але я вважаю, що мешканці міста повинні самостійно обирати – бути чи не бути McDonald's у Луцьку.

Меншість ні в якому разі не повинна диктувати умови більшості. Не можна позбавляти людей вибору. Якби світова компанія, флагман економіки зайшла б у Луцьк і давала можливість нашим громадянам користуватись її послугами, я вважаю, що нічого поганого в цьому не було б. Це лише розвиток.

– Кого ви маєте на увазі під меншістю в цьому випадку? Ініціаторів створення Скверу авіаторів?

– Ні, я зараз говорю про те, що багато людей в наш час блокують будь-які демократичні рухи.

Я не кажу про конкретний випадок у Луцьку. На жаль, у нашій державі часто багато хто думає, що його особиста думка важить більше, ніж думки і бажання інших. Я вважаю це неприйнятним. Всі питання повинні вирішуватись шляхом обговорень та голосувань.

Якщо компанія погоджується зайти в місто, потрібно створити максимально сприятливі умови для цього. Якщо ми цього не робимо, ми позбавляємо лучан права вибору.

А якщо ми не приєднуватимемо навколишніх громад, якщо ми не пускатимемо McDonald's у місто, якщо ми не купуватимемо в школи мультиборди і не розвиватимемо освіту, то Луцьк просто перетвориться на районний центр.

Ми програємо при адміністративній реформі і лишимось ні з чим.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 грудня 2018
10:00
11 грудня 2018