Поділитись:

Ніхто не має права переписувати українську історію, - нардеп про "антибандерівський" закон

Субота, 03 березня 2018, 21:15

Ніхто не має права переписувати українську історію і неправдиво трактувати її. Проте українські політики повинні бути мудрими, реагуючи на "антибандерівський закон", ухвалений у Польщі.

Про це заявила Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Ірина Геращенко у ток-шоу "Протилежний погляд LIVE" на телеканалі "Нова Волинь".

На думку Ірини Геращенко, польські політики, які були ініціаторами закону, вчинили дуже немудро. Україна сьогодні переживає важкі часи – захищає не тільки власну безпеку, а й безпеку європейського простору. Польські політики, які за цим стоять, керувалися виключно внутрішніми мотивами, боротьбою за електорат.

"Але польські, як і українські політики, приходять, йдуть у відставку – вони не вічні, а залишається дві країни-сусіди, два народи, які є друзями, які є партнерами... Ми не повинні робити дурних кроків, які б зашкодили Україні", – вважає нардеп.

Проте не реагувати, вважає Ірина Геращенко, ми теж не можемо.

"Ніхто не має права переписувати українську історію. Ніхто не має права трактувати українську історію взагалі в неправдивий спосіб. І очевидно, що не існує ніякої "бандерівської ідеології", є Герої України, які боролися за наш суверенітет, незалежність України в тих важких умовах... Бандера боровся за ідею українства так, як він це бачив", – зауважила вона.

Хоч в українців і поляків були драматичні історії, але вони не повинні роз'єднувати, вони мають залишитися для істориків.

"Ми повинні дивитися в майбутнє і думати про те, як нам бути разом в боротьбі проти гібридної війни, гібридних викликів, які кидає Російська Федерація", – додала політик.

Окрім того, українська сторона реагує на ці закони – відбуваються відповідні зустрічі з польськими політиками.

"Українська історія – це надбання українського народу, і ніхто не має права її переписувати, фільтрувати. Історики можуть дискутувати, читати, вивчати, обмінюватися фактажем, але ми маємо право на нашу історію", – зазначила Ірина Геращенко.

Також подібні закони шкодять не тільки взаєминам між державами, але й українцям, які працюють і навчаються в Польщі. А некоректні заяви польської влади про мільйони біженців з України, не відповідають дійсності, тому що насправді це трудові мігранти.

"І це горе України, що в нас сьогодні економіка знаходиться в такому стані, що люди шукають кращого заробітку на заході. Але так само десятки тисяч поляків шукають кращого заробітку в Німеччині чи Британії. Польська влада повинна дякувати українцям, які сьогодні стільки докладають для їх економіки, для їх ВВП, сплачують податки, працюють", – вважає політик.

"Ми тут проявимо мудрість і не дозволимо цим тимчасовим історіям зруйнувати взаємини між країнами і народами", – резюмувала вона.

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 грудня 2018
29 листопада 2018
21 листопада 2018
20 листопада 2018
14 листопада 2018
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
15 жовтня 2018
07 жовтня 2018
19 вересня 2018
18 вересня 2018
17 вересня 2018
28 серпня 2018
21 серпня 2018
07 серпня 2018