Поділитись:

За заступника голови Волиньради взялася польська прокуратура

Вівторок, 13 березня 2018, 21:00

Поліція і прокуратура у Польщі перевірять, чи був факт прославляння "нацистської бандерівської ідеології" під час вшанування пам'яті українців у Сагрині.

Про це інформує kronikatygodnia.pl.

Повідомлення про можливість вчинення злочину одним із учасників заходу зробив активіст Асоціації пам'яті поляків, засуджених на Волині.

Нагадаємо: пам'ятні заходи відбулися у Сагрині 10 березня 2018. У них взяли участь й активісти волинської "Свободи", серед яких і заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик.

На заході Пирожик пояснював присутнім, чому для українців Степан Бандера і УПА є національними героями.

"У нас із поляками не можуть бути однакові національні герої. Бо хто такі національні герої? Це ті, хто життя своє присвятив боротьбі за свою національну державу. Для українців Бандера – такий же герой, як для поляків – Пілсудський, який присвятив своє життя польській національній державі. І лише тоді, коли окремі недалекоглядні політики по обидві сторони кордону це зрозуміють, у нас буде порозуміння та спільне майбутнє", – зазначив він.

Віслав Гук, який був присутній на церемонії як спостерігач, зазначив, що дійшло до прославляння "бандерівської" ідеології на теренах Польщі, що віднедавна юридично заборонено.

Своєю чергою голова районної прокуратури Грубешова запевнив, що перевірятимуть, чи не було в ході церемонії публічної пропаганди фашистської системи чи підбурювання ненависті на основі національних відмінностей.

Директор Центру східноєвропейських досліджень "UСRAINICUM" Володимир Осадчий заявив, що асоціація завжди буде реагувати на порушення законодавства.

"Точно так само, як ви не можете публічно прославляти Гітлера та нацистів, це повинно бути і з Бандерою та ОУН / УПА", – зазначив він.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 жовтня 2019
05 жовтня 2019
03 жовтня 2019
01 жовтня 2019
27 вересня 2019
26 вересня 2019
25 вересня 2019
24 вересня 2019
21 вересня 2019
20 вересня 2019
17 вересня 2019