Поділитись:

Поради людству від відомого фізика Стівена Гокінка

Середа, 14 березня 2018, 17:00

Стівена Гокінга не стало в ніч на 14 березня 2018 року.

У вересні минулого року він став сюрприз-гостем на форумі YES-2017 у Києві та з'явився у вигляді голограми. Тоді під час свого виступу науковець побажав українцям більше свободи та дав невелику пораду.

"Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими", – казав видатний фізик.

Видання "Хроніки Любарта" зібрало поради відомого фізика докупи.

Про виклики перед людством

Гокінг вважав, що людству стає тісно на Землі і воно вже наступило на поріг самознищення, проте, на його думку, надія ще жевріє.

Можливо, через кількасот років ми створимо колонії між зірок, але зараз у нас є тільки одна планета, і ми повинні працювати разом, щоб захистити її. Щоб зробити це, нам потрібно ламати, а не збільшувати бар'єри всередині і між країнами. Світові лідери повинні визнати, що вони зазнали невдачі і підвели більшість. Нам доведеться навчитися краще, ніж сьогодні, ділитися ресурсами, які все більше концентруються в руках меншості.

Про глобальне потепління і Трампа

"Ми наближаємося до переломного моменту, коли глобальне потепління стає незворотнім. Дії Трампа можуть підштовхнути Землю до краю прірви, і вона стане схожа на Венеру з температурою 250 градусів і кислотним дощем", – застеріг Гокінг.

Зміна клімату – одна з найбільших загроз, з якими ми стикаємося, але ми можемо їй запобігти, якщо будемо діяти вже зараз. Відмовляючись визнавати докази зміни клімату і вийшовши з Паризької кліматичної угоди, Дональд Трамп завдасть шкоди нашій прекрасній планеті. Цього збитку можна було б уникнути. Такі дії створюють загрозу природі, нашому майбутньому і майбутньому наших дітей.

Про штучний інтелект

"Схоже на те, що уряди залучені у гонку озброєнь штучним інтелектом, проектуючи "розумні" літаки та зброю. Фінансування проектів, безпосередньо корисних для людського роду, таких, як поліпшення медичного обстеження, схоже, має нижчий пріоритет", – констатував Гокінг.

Я не думаю, що переваги штучного інтелекту обов'язково стануть корисними. Щойно машини досягнуть критичної точки, а саме зможуть розвиватися самостійно, ми не зможемо передбачити, чи їхні цілі співпадатимуть з нашими

Про позаземні цивілізації

На думку Гокінга, у разі контакту із позаземними цивілізаціями, Земля може опинитися у неабиякій небезпеці.

"Нам варто лише поглянути на нас самих, аби побачити, як розумне життя може розвинутись у дещо, з чим ми не хотіли б зустрітися", – пояснив фізик.

Якщо колись нас відвідають інопланетяни, я гадаю, результат буде таким самим, як коли Христофор Колумб уперше висадився в Америці, що обернулося не надто добре для корінних американців.

Про Бога

Оскільки існує така сила, як гравітація, Всесвіт міг створити себе з нічого. Мимовільне створення – причина того, чому існує Всесвіт, чому існуємо ми. Немає ніякої необхідності в Бозі для того, щоб "запалити" вогонь і змусити Всесвіт працювати.

Про смерть

"Я не поспішаю вмирати, бо ще хочу багато чого досягти. Але коли залишу цей світ, то точно буду знати, що ні в який рай чи пекло я не потраплю", – казав Гокінг

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 грудня 2018
07 грудня 2018
03 грудня 2018
02 грудня 2018
30 листопада 2018
28 листопада 2018
25 листопада 2018
21 листопада 2018
19 листопада 2018
18 листопада 2018
16 листопада 2018
14 листопада 2018
09 листопада 2018
28 вересня 2018