Поділитись:

На Волині – активні навчання загонів тероборони (фото)

Середа, 14 березня 2018, 14:00

Перед Днем українського добровольця поблизу міста Володимир-Волинський відбулися навчання для загонів територіальної оборони. Так, із 13 по 15 березня військовозобов'язані, які за власним бажанням проходять службу в загонах тероборони, зможуть відточити вміння вправно стріляти, надавати медичну допомогу, оволодіти прийомами і способами дій солдата в бою та вдосконалити вміння ставити міни під час інженерної підготовки. Офіцерський склад мав змогу виконати вправи стрільби з пістолету Макарова. Решта особового складу стріляли з автоматів та кулеметів Калашникова.

Керівник одного з напрямків повідомив, що такі навчання відбуваються один раз у квартал для того, аби підтримувати бойову готовність. Нині на полігоні були загони з Нововолинська, Володимира-Волинського, Іваничівського, Турійського, Шацького, Любомльського районів, однак за ці три дні навчання пройдуть загони з усієї Волинської області. А в кінці року планують зробити стрілецький день, який проведуть вже у форматі змагань.

Начальник відділу територіальної оборони Волинського обласного територіального комісаріату Ігор Шепелев розповів, що жінки (цього дня їх було дві, – К.), які також беруть активну участь у навчаннях, тренуються на рівні з чоловіками.

Начальник відділу територіальної оборони Волинського обласного територіального комісаріату 
 Ігор Шепелев><span class=Начальник відділу територіальної оборони Волинського обласного територіального комісаріату Ігор Шепелев

"Сьогодні у нас на заняттях присутні 6 адміністративних районів області. Всього ж задіяно 195 людей", – додав Шепелев.

Варто відзначити, що інструкторами цих навчань на 90 % є військовослужбовці, які не з чуток знають, що таке АТО, війна і бої.

"Нині працюємо за підтримки громадських формувань. Сьогодні з нами, як завжди, працює ГФ "Буг". Вдячні їм за таку підтримку", – висловив подяку Ігор Шепелев.

Саме із цього громадського формування вже третій рік поспіль долучаються досвідчені інструктори на чолі з Олександром Калюжним "Харківським".

Своїми враженнями залюбки поділився учитель "Захисту Вітчизни" Нововолинської гімназії Віктор Поліщук. Педагог розповів, що ніколи не пропускає такі заходи, адже тут має змогу зустрітися із тими людьми, які з власного досвіду можуть розповісти військові нюанси, які він передає своїм учням.

Вчитель Вчитель "Захисту Вітчизни" Віктор Поліщук

Кожен із майже 200 чоловік на полігоні був задіяний у певній категорії навчання. Хтось чекав свою чергу, аби зібратися та вистрелити прямісінько у центр мішені із пістолета, хтось лежачи стріляв на великі відстані, хтось уважно слухав інструктора з тактичної підготовки та командно виконував поставлене завдання, хтось ставив свої запитання у сфері медицини. А когось зацікавили розкладені міни, бомби і гранати у інструктора з інженерної підготовки. Тут для всіх присутніх відбувся справжній "військовий майстер-клас".

Поцікавившись тим, як же відбувається вибух, коли хтось потрапляє у пастку і зачіплює ногою ниточку, після чого все довкола загорається, інструктор Микола показав та навіть дозволив випробувати журналістам це на собі. Таке видовище переконало, що навчання, які нині відбуваються, однозначно потрібні, аби знати усі тонкощі та специфіку бою.

Той, хто притомився опісля насичених та цікавих навчань, мав змогу за душевною бесідою пообідати. Інструктори ж надалі ділилися досвідом, який передадуть за три дні ще близько тисячі чоловік.

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 грудня 2018
07 грудня 2018
06 грудня 2018
03 грудня 2018
30 листопада 2018
13 листопада 2018
08 листопада 2018
05 листопада 2018
02 листопада 2018
25 жовтня 2018
18 жовтня 2018
17 жовтня 2018
11 жовтня 2018
09 жовтня 2018
03 жовтня 2018