Поділитись:

Пайову участь у розвиток інфраструктури скасують

П'ятниця, 16 березня 2018, 16:25
822
0
0
0

Уряд схвалив відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який пропонує повну відміну пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

"Уряд схвалив законопроект №6540 разом з новими доповненнями, одним з важливих пунктів якого є скасування пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту. Цих коштів недостатньо для створення нових об'єктів соціальної інфраструктури і жодної гривні цього внеску на це не було направлено. А відсутність чітких прозорих механізмів спричиняє корупцію. Подібної практики не існує у європейських країнах. Крім того, відміна пайової участі суттєво вплине на покращення позиції України у рейтингу Doing Business. Тому, маю надію, найближчим часом депутати проголосують за цей проект закону", – сказав він.

Питома вага пайової участі у загальному обсязі доходів місцевих бюджетів не досягає 1 %. Так, у 2017 році обсяг коштів пайових внесків, що надійшли до місцевих бюджетів, склав 1,85 млрд гривень, що становить тільки 0,8 % від їх загальних доходів. І ці кошти становлять лише малу частку при здійсненні ремонтів об'єктів соціальної інфраструктури.

Лев Парцхаладзе підкреслив, що немає чітких механізмів визначення розміру пайового внеску та здійснення такої оплати, що спричиняє корупцію. Крім того, це значно удорожчує вартість будівництва і унеможливлює прорахунок інвестором вартості проекту на початковій стадії.

Проект закону в частині, що стосується відміни пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, підтримано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

822
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...