Поділитись:

Отрута оси сприяє розробці нових методів лікування хвороби Паркінсона

Понеділок, 19 березня 2018, 07:00
535
0
0
0

Після укусу паразитоїдної оси американський тарган втрачає контроль над собою, стає заручником осиних яєць і згодом личинки з'їдають його живцем. Для таргана це безсумнівно
жахливий процес, а от для дослідників він дуже корисний.

За даними інтернет-порталу technology.org, в журналі Американського хімічного товариства "Biochemistry" вчені повідомляють про відкриття нового сімейства пептидів в отруті оси, що може бути ключовим елементом контролю над розумом тарганів і навіть допомогти дослідникам розробити кращі методи лікування хвороби Паркінсона.

Вчені давно займалися вивченням отрут, особливо осиних, в пошуках нових та потужних молекул, які можна було б використати при лікуванні хвороб та для інших потреб. Загадкова Ampulex compressa (смарагдова тарганяча оса) має двофазовий підхід до застосування своєї отрути проти таргана. Спочатку вона жалить його в грудну клітку, паралізуючи у такий спосіб його передні кінцівки. Потім оса спрямовує своє жало безпосередньо на мозок, що змушує таргана спершу чинити спротив, але згодом він впадає в стан летаргії, дозволяючи робити з ним все, що завгодно. Це заціпеніння нагадує симптоми хвороби Паркінсона.

У наведеному дослідженні Майкл Е. Адамс та його колеги хотіли визначити складові осиної отрути, які провокують таку поведінку. Дослідники збирали зразки осиної отрути та аналізували їхні компоненти за допомогою рідинної хроматографії та мас-спектометрії. Вони виявили нове сімейство альфа-спіральних пептидів і назвали їх ампулексинами. Щоб перевірити їхнє функціонування, команда вводила найбільш розповсюджений отрутний пептид тарганам. Після цього, аби повернути собі здатність рухатися, комахи потребували електричного розряду в 13 Вольт, тоді як до ін'єкції їм було достатньо 9. Це вказує на те, що пептиди допомагають осі знерухомити свою здобич.

Майбутнє дослідження буде зосереджене на визначенні клітинних показників ампулексинів та потенційній генерації корисної тваринної моделі для вивчення шляхів лікування хвороби Паркінсона.

535
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
17 жовтня 2018
15 вересня 2018
14 вересня 2018
19 серпня 2018
05 липня 2018
02 липня 2018
12 листопада 2017
04 липня 2017
07 лютого 2017
06 лютого 2017
21 січня 2017
16 січня 2017
10 січня 2017
06 січня 2017
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...