Поділитись:

У наступному році в Луцьку будуть нові ціни на воду

Понеділок, 14 грудня 2015, 09:41

У Луцьку з 1 січня 2016 року набудуть чинності скориговані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Тарифи затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 12 листопада цього року, - йдеться на сайті комунального підприємства "Луцькводоканал".

Нещодавно КП "Луцькводоканал" подав до цієї комісії розрахунки щодо коригування тарифів, у яких було враховано зростання ціни на електроенергію, збільшення рівня мінімальної заробітної плати та обов'язкових податків і зборів. Проте Нацрегулятор прийняв рішення про коригування чинних тарифів лише в енергетичній складовій.

Зокрема, з червня 2014 року (встановлення чинних тарифів) до листопада 2015 року вартість електроенергії зросла з 1,2389 гривні до 1,825 гривні за 1 кВт/год. Таким чином протягом цього періоду відбулося збільшення вартості електроенергії для водоканалу на 0,586 гривні з ПДВ за 1 кВт/год або на 47,3%. Відповідно щомісячні витрати підприємства зросли на 996,4 тисячі гривень і, як результат, лише за 10 місяців заборгованість підприємства за електроенергію зросла на 7 559 тисяч гривень.

Враховуючи здорожчання, Національна комісія прийняла рішення про коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення в частині енергоносіїв. Згідно з Постановою НКРЕКП, тарифи на послуги для населення, бюджетних установ та інших споживачів будуть становити:

на централізоване водопостачання – 4,62 гривні за куб (з ПДВ);

на централізоване водовідведення – 4,68 гривні за куб (з ПДВ).

Загальна вартість послуг водопостачання та водовідведення становитиме 9,30 гривні за 1 кубометр (з ПДВ), тобто на 78 копійок більше, ніж зараз. Постанова набере чинності з 1 січня 2016 року. Ознайомитися зі структурою тарифів можна тут.

Надрукувати
мітки:
коментарів