Поділитись:

Обов'язкова ID-картка: позиція представників волинських церков

Субота, 14 квітня 2018, 16:30

Верховний Суд відмовив у задоволенні позову українки, яка просила визнати незаконними дії міграційної служби, яка відмовилася видавати їй паспорт у формі книжечки. Жінка не хотіла оформлювати ID-картку з релігійних переконань.

У суді повідомили, що це було зразкове рішення. Тобто при розгляді подібних справ суди "повинні враховувати" це рішення. Як відомо, 21 березня уряд скасував можливість оформлення внутрішнього паспорта громадянина у формі книжечки. Тому тепер в Україні видаватимуть лише ID-картки.

У програмі "Тема дня" Волинської дирекції НСТУ цю ситуацію прокоментували представники волинських церков:

О.Василь Плахотка, представник Луцької дієцесії Римсько-католицької церкви:

"Церква не вкладає в ці ID-картки чи інші нові засоби ідентифікації людини чогось незвичайного. Якщо держава вважає, що це якось буде облегшувати життя наших громадян, Церква абсолютно нічого проти не має".

Протоієрей Віталій Собко, голова інформаційно-видавчничого центру Волинської єпархії УПЦ КП:

"Церква наразі не закликає відмовлятися від біометричних паспортів чи від ID-карток, оскільки це не є печать Антихриста. Наразі інформація, яка закладається у ці електронні засоби, не змушує християн відрікатися від віри, не має в собі ніяких ознак того, що якщо людина відмовиться приймати ці умови, які висуває держава, то вона буде мати якісь переслідування чи буде змушена відріктися від Бога".

О.Михайло Близнюк, єпископ Волинського обласного об′єднання української церкви християн віри євангельської

"Я розумію, що ID-картки – це система, яка людину фактично ідентифікує, і в результаті ми залишаємося тими, хто не втратить своєї особистості перед законом, перед правом. Тому боятися віруючим християнам ідентифікації не треба. Тому що ми ходимо перед Богом і ми повинні бути відкриті, щирі, відверті. Ховатися за паспорти, які б не ідентифікували нас, немає причин. Ми як громадяни країни, в якій ми живемо, повинні поважати закон. Тому я не вважає за Біблійну основу, щоб відмовлися від цих паспортів".

Протоієрей Олег Точинський, прес-секретар Волинської єпархії Української православної церкви:

"Людям, які є все-таки громадянами України, було дане право альтернативи в цьому питання. Адже ми не бачимо серйозних підстав, щоб безпринципно і одностайно ставитися до того, що тільки ID-картки – і все. Тому якщо людина впевнена через якісь свої особисті переконання чи позицію, що їй це якимось чином може закшодити, тоді треба людині дати право вибирати. Здається, в демократичній країні не можна надто позитивно сприймати моменти, коли держава нав′язує якийсь один момент і безапеляційно каже, що має бути тільки так, а не інакше. Тому ми говоримо про те, щоби влада передусім мала діалог з людьми і все-таки давала людям можливість виражати свою думку чи то з релігійних, чи етнічних, чи будь-яких інших переконань. У цьому, власне, полягає основний принцип демократії".

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 грудня 2018
21:00
15 грудня 2018
14 грудня 2018
13 грудня 2018