Поділитись:

Лікування псами: у Луцьку відбулося заняття для діток (фото)

Середа, 18 квітня 2018, 19:30

У Луцькому навчально-реабілітаційному центрі для учнів закладу відбулося заняття з каністерапії.

Так, аби покращити настрій, 18 квітня до учнів центру із КП "Ласка" завітали волонтери, які познайомили малят із псами та навіть дозволили їх погладити.

Директорка навчально-реабілітаційного закладу Леся Волинець розповіла, що захід відбувається уже вдруге. Під час першої каністерапії учнів закладу возили на територію "Ласки", а нині собачки тішитимуть учнів у рідному закладі.

Директорка навчально-реабілітаційного закладу Леся Волинець><span class=Директорка навчально-реабілітаційного закладу Леся Волинець

"Зважаючи на те, що в нас дітки мають особливості свого розвитку, то це дуже хороша акція, адже діти доторкнулися до живого", – зауважила Леся Волинець.

Своєю чергою директорка КП "Ласка" Дана Новарчук повідомила, що, окрім псів, які живуть на території підприємства, долучитися до проекту каністерапії захотіли й господарі інших "собак-терапевтів".

Директорка КП Директорка КП "Ласка" Дана Новарчук

"Всі ми знаємо, що часто буває поганий день – комусь не хочеться прокидатися і йти на роботу, комусь – у школу, буває так, що просто настрою немає, а пси є терапевтами, які допомагають нам підняти настрій, підштовхнути нас до того, що ми б хотіли зробити, але лінуємося. Це відібрані песики, які будуть активно брати участь протягом усього проекту", – розповіла директорка КП.

Далі учням закладу показали пса, якого дресирують для порятунку людей. Кінолог Олег продемонстрував вміння собаки бездоганно виконувати команди, чим неабияк подивував дітей.

Згодом до учнів вийшла собачка Джеся, яку колись господарі лишили прив'язаною до дерева, але небайдужі люди відвезли пса до "Ласки". Нині ж Джеся адаптувалася та стала ніжною.

Домашні лабрадори Маша і Куша стали улюбленицями дітей. Вони також показали своє вміння виконувати команди. Зі слів власниці псів Ольги Киричук, вони зовсім не агресивні, та й в народі їх називають "великими котами". Саме тому на прохання сина вони завели саме представників цієї породи.

А 5-річну Алю погладити вдалося, певно, кожній дитині навчально-реабілітаційного центру.

Опісля представлення чотирилапих дітям роздали крейду, аби вони намалювали своїх улюбленців. Окрім того, був час й для того, щоб погратися із псами.

На запитання, чи сподобалося діткам заняття із собаками на вулиці, всі в один голос вигукнули: "Так!"

Дана Новарчук у коментарі розповіла, що проект каністерапії підприємство виграло ще раніше, але погодні умови не дозволяли закінчити майданчик для занять, тому, аби не чекати, терапію розпочали на території закладу.

"Коли ми виграли проект, то дехто був скептично налаштований, адже в Україні такого немає. Так, немає, а ми будемо започатковувати. Можливо, ми не зможемо кардинально покращити фізичний стан, як нам би хотілося, але психологічно підняти настрій, підбадьорити і зробити дітям приємне ми зможемо. І будемо постійно це робити", – зауважила Новарчук.

Зі слів директорки реабілітаційного центру Лесі Волинець, такі заходи планують проводити й надалі, адже у КП "Ласка" є програма реабілітації собаками немовних дітей. За допомогою спеціальних засобів і занять дитина зможе краще розмовляти. Тож у травні таку ідею планують презентувати батькам, а із нового навчального року впровадити це в навчальний процес.

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 грудня 2018
15 грудня 2018
14 грудня 2018
13 грудня 2018
12 грудня 2018