Поділитись:

Українські школи та дитсадки будуть енергоефективними

Понеділок, 23 квітня 2018, 18:07

Всі школи та дитячі садки в Україні обов'язково повинні бути енергоефективними.

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, – повідомляє "Урядовий портал".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема вводить обов'язкове впровадження енергозберігаючих технологій та матеріалів під час будівництва чи реконструкції загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

"На жаль, сьогодні у багатьох наших школах та дитсадках вікна досі заклеюються поролоном на зиму, а діти можуть сидіти на уроках у верхньому одязі. У діючих ДБН щодо шкільних та дошкільних навчальних закладів немає обов'язкових європейських вимог щодо енергоефективності та енергозбереження будівель, які зараз використовуються у всіх цивілізованих країнах. Тому однією із важливих змін під час оновлення ДБН стало обов'язкове впровадження енергоощадних технологій та матеріалів під час будівництва нових чи реконструкції існуючих шкіл та дитсадків", – сказав заступник Міністра.

З його слів, це сприятиме створенню сучасних комфортних умов перебування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також значній економії коштів на енергоресурси.

Так, згідно з новими нормами, усі планувальні та технологічні рішення повинні забезпечувати оптимальний рівень енерговитрат при будівництві та експлуатації. Системи теплопостачання мають бути облаштовані пристроями для автоматичного регулювання теплової потужності.

Огороджувальні конструкції повинні проектуватися з теплозахисними властивостями, які забезпечують питоме споживання теплової енергії, що використовується на теплопостачання, забезпечення мікроклімату тощо.

Ці проекти ДБН будуть затверджені найближчим часом. Оновлені норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних та дошкільних навчальних закладів.

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 січня 2019
22 січня 2019
21 січня 2019
15:40
13:00
19 січня 2019
16 січня 2019
15 січня 2019
11 січня 2019
17:40
08 січня 2019