Поділитись:

Гучне затримання на хабарі та антиолігархи: репортаж із сесії Луцькради (Фото)

Четвер, 26 квітня 2018, 19:20

Це був ясний, погожий день, 25 квітня. Ніщо не віщувало біди: дерева цвіли, пташки співали, депутати собі сварились на сесії, активісти і чиновники зітхали час від часу, спостерігаючи за цим всім. Тільки ледь чутне шелестіння купюр готувало на вечір інтригу.

Однак вже увечері не тільки міська рада буде стояти на голові, а й весь Луцьк буде шокований – заступника міського голови Олександра Рачкова СБУ спільно з САП та іншими бравими хлопцями-правоохоронцями піймали на отриманні хабара за узаконення будівництва.

Заступник явно не очікував таких "гостей", і це його так розхвилювало, що прихопило хворе серце і його повезли у лікарню. Напевно, зараз за серце та за голову хапаються й ті чиновники та депутати, імена яких засвітились у "справі Рачкова".

Олігархам - бій!

Але ця подія сколихнула інформпростір Луцька увечері. А вдень депутати працювали на засіданні сесії й мило спілкувались один з одним. Ну, як мило? У звичній їм манері спілкування - розмахували руками, кричали, іронічно підколювали один одного і навіть матюкались.

В.о. міського голови Григорій Пустовіт і не підозрював, які гості прийдуть до його заступника><span class=В.о. міського голови Григорій Пустовіт і не підозрював, які гості прийдуть до його заступника

Депутат Андрій Авраменко тепер позафракційний><span class=Депутат Андрій Авраменко тепер позафракційний

Сесія розпочалась трохи незвично – з розгляду "земельних" проектів рішень, які зазвичай вже трохи стомлені довгими монологами та суперечками обранці розглядають в кінці засідання.

Начальник управління змельних ресурсів Олександр Шабала радіє, що не довелось чекати на  доповідь до вечора><span class=Начальник управління змельних ресурсів Олександр Шабала радіє, що не довелось чекати на доповідь до вечора

Після того, як депутат Андрій Авраменко покинув фракцію БПП "Солідарність", інший депутат Павло Данильчук намагався переконати колег, щоб ті дали КП "Луцькі ринки" земельну ділянку під Центральним ринком лише на один в рік в оренду. Але ті дали у постійне користування. Розглянувши ще низку питань – від відновлення меж земельної ділянки російському банку до надання в оренду земельної ділянки забудовнику "Луцьксантехмонтаж" на вулиці Чорновола, обранці пішли підкріплювати свої сили чимось смачненьким.

Депутат Наталія Бунда><span class=Депутат Наталія Бунда

Депутат Микита Рабан><span class=Депутат Микита Рабан

Депутат Євгеній Ткачук підглядає, до кого пише його колега ><span class=Депутат Євгеній Ткачук підглядає, до кого пише його колега

Радник міського голови радиться><span class=Радник міського голови радиться

Депутат Микола Яручик><span class=Депутат Микола Яручик

Після обідньої перерви градус пристрастей в сесійній залі зашкалював. Голова фракції ВО "Свобода" Микола Федік розповів колегам, хто такий олігарх і чому він такий страшний. Відтак "свободівці" пропонували підтримати їхнє звернення до Верховної Ради щодо підтримки антиолігархічного пакету законопроектів.

Голова фракції ВО Голова фракції ВО "Свобода" Микола Федік провів депутатам лікбез щодо видів та підвидів олігархів

Наради під час сесії  інколи ну дуже необхідні. Фракція ВО Наради під час сесії інколи ну дуже необхідні. Фракція ВО "Свобода"

Голова фракції Голова фракції "БПП "Солідарність" Петро Нестерук

"А ви знаєте таких криміналітетів, як "Пупса" і "Морду"?" - поцікавився голова фракції "УКРОП" Ігор Поліщук.

"Я не такий спеціаліст кримінального світу, як ви", - відповів Федік.

"Я не є експертом кримінального світу, але непогано розбираюсь, як і хто фінансує політичні партії. Зокрема, партію "Свобода", - відповів Поліщук, а його колега по депкорпусу Євгеній Ткачук сказав, що не треба всіх міряти однією міркою. Адже є олігархи хороші, які нажили свої мільярди чесною працею.

Коли проект рішення твоєї фракції про олігархів не підтримали><span class=Коли проект рішення твоєї фракції про олігархів не підтримали

Депутатська більшість не підтримала не тільки цей проект рішення, а й наступні пропозиції та проект рішення, які пропонував депутат Андрій Покровський.

Депутат Андрій Покровський (праворуч)><span class=Депутат Андрій Покровський (праворуч)

Вже не радикальний Аркадій Соломатін><span class=Вже не радикальний Аркадій Соломатін

Депутат Богдан Богонос уважно слухає доповідача><span class=Депутат Богдан Богонос уважно слухає доповідача

Провладна більшість проти сучасних технологій для луцьких школярів

Депутат Андрій Покровський пропонував внести зміни до Комплексної програми розвитку освіти на 2018-2020 роки. Відповідно до запропонованих депутатом змін, міська рада мала б передбачити кошти у бюджеті для закупівлі інтерактивної панелі в кожну школу міста. Адже МultiBoard прекрасно вписується в концепцію реформи нової української школи.

Обранець громади пообіцяв, якщо депутати підтримають його пропозицію, він ще із власної кишені виділить кошти у розмірі 300-400 тисяч гривень, що становить близько 10 % від загальної вартості проекту.

Депутат пригадав, що колись і комп'ютери для шкіл – це було щось нове і дороге. Так само зараз з інтерактивними панелями - спочатку потрібно закупити хоча б по одній, потім крок за кроком докуповувати такі панелі ще.

Депутати спілкуються в перерві: Андрій Авраменко, Юлія Вусенко, Наталія Бунда><span class=Депутати спілкуються в перерві: Андрій Авраменко, Юлія Вусенко, Наталія Бунда

Позафракційний Микола Яручик та член фракції БПП Позафракційний Микола Яручик та член фракції БПП "Солідарність" Андрій Покровський

Юлія Вусенко має теж щось сказати><span class=Юлія Вусенко має теж щось сказати

Однак ініціативу Андрія Покровського підтримали лише 19 депутатів. Ігор Поліщук сказав, що це буде марна трата бюджетних коштів і від того, що в кожну луцьку школу закуплять інтерактивну панель, ефекту не буде.

"Дякую за подарований МultiBoard для першої школи. Але така людина, як ви, зможе за свої кошти хоча б по одній інтерактивній панелі в кожну школу придбати", - сказав Поліщук.

"Мені здається, річ у тім, що цю ініціативу запропонував "неправильний" депутат. Якби проект рішення виніс депутат фракції, яка складає більшість при владі, всі б її підтримали", - побачивши несправедливість, вирішив включитись у розмову Микола Федік.

"Весело тут у нас!"

"Білосердешні" депутати Валерій Бондарук та Андрій Козюра

"Обіцянки-цяцянки" і склероз?

Андрій Покровський нагадав колегам, що варто виконувати те, що вони обіцяли своїм виборцям. Відтак запропонував все ж таки внести зміни до бюджету та виділити 1,2 мільйона гривень на "округи без депутатів". Оскільки люди чекають цих коштів.

(Детальну інформацію про 12 обділених округів у Луцьку, читайте у спецтемі ІА "Конкурент".)

До слова, не так давно Ігор Поліщук на камери висловлював протилежну думку і запевняв всіх, що фракція "УКРОП" підтримуватиме ініціативу Покровського.

"Наша фракція буде підтримувати цей проект рішення. У мене є перелік з 21 прибудинкової території, які перебувають в найгіршому стані, 17 з них на округах, що не мають депутатів. Ми побачимо, як програма буде реалізовуватися, і якщо до неї будуть потрібні зміни, то ми їх внесемо", – наголосив Поліщук.

Однак, як саме програма почне реалізовуватись, коли її виконання блокує своїм неголосуванням чи голосуванням "Проти" провладна більшість на чолі з "УКРОПом", не відомо.

Андрій Покровський також нагадав депутатам, що програма співфінансування купівлі житла учасникам АТО досі недофінансована. У 2017 році депутати підтримали зміни до програми співфінансування купівлі житла учасникам АТО. Ці зміни передбачали, що 50 % від пайової участі перераховуватимуться в програму співфінансування.

Депутат Костянтин Петрочук><span class=Депутат Костянтин Петрочук

Депутату Олександру Козлюку дуже смішно><span class=Депутату Олександру Козлюку дуже смішно

"Ми передбачили 15 мільйонів гривень надходження до бюджету від сплати пайової участі, з яких 50 % має надійти в програму співфінансування. Нам ще бракує 8,5 мільйонів гривень, і хочу зауважити, що ця сума до кінця року має бути в цій програмі, бо це наше спільне рішення було", - сказав Андрій Покровський.

Однак і тут провладна більшість проігнорувала ініціативу. Очевидно, для більшості обранців, які ігнорують виділення коштів для потреб лучан, "обіцянки-цяцянки"... Навіть якщо ти обранець громади, яка делегувала тебе для того, щоб ти відстоював(-ла) інтереси лучан та їхніх дітей...

Не сумувала і завсідниця сесійних засідань пані Людмила.

"Хамка!" - кричала вона начальниці департаменту муніципальної варти Юлії Сиротинській. Остання, своєю чергою, з трибуни ледь не докоряла окремим депутатам, що вони не мають юридичної освіти, а тому не розуміють логіки її дій.

Депутат Микола Дендіберін емоційно висловився аби заступитись за головну муніципалку міста><span class=Депутат Микола Дендіберін емоційно висловився аби заступитись за головну муніципалку міста

"Тише там!.. Я знаю Сіратінскую, і она нє прогібаєтса ні пєрєд кєм!" - заступився за неї депутат Микола Дендіберін.

Врешті на годиннику було за 17:00, сесія завершилась, і в залі вже звучав Гімн України "Ще не вмерла України ні слава, ні вооля...."

А тим часом сходами до входу у міську раду швидко підіймались працівники департаменту захисту економіки Нацполіції, САП та СБУ. Прийшли вони "по душу" заступника міського голови Олександра Рачкова

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 грудня 2018
30 листопада 2018
16:52
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
23 жовтня 2018
18 жовтня 2018
17 жовтня 2018
26 вересня 2018
10:10
25 вересня 2018
21 вересня 2018
14 вересня 2018
11 вересня 2018
03 вересня 2018
22 серпня 2018