Поділитись:

Російськомовні українці не є українцями, вони – гібриди, – Ірина Фаріон (відео)

П'ятниця, 27 квітня 2018, 20:15

Росія йде туди, де є російська мова.Чим більше московської мови буде в Україні, тим більшою буде загроза постійної російської окупації.

Про це в ефірі ток-шоу "Протилежний погляд LIVE" на телеканалі "Нова Волинь" заявила народна депутатка України 7-го скликання Ірина Фаріон.

Зі слів Ірини Фаріон, ми маємо війну там, де були російськомовні громадяни, – це Луганська, Донецька області і Крим.

"Чому вони живуть в Україні і говорять мовою окупанта? Вони садомазохісти? Їм подобається використовувати мову ворога?.. Ми маємо третину окупованого Донбасу. Ми маємо повністю анексований Крим. Почєму? Тому що там була російська церква, російська культура і російська мова", – зазначила вона.

Остання соціологія показує, що в Україні живе 5,5 відсотка етнічних росіян.

"Це насправді не просто етнічні росіяни, це – діти колонізаторів. Це окупанти на нашій з вами землі", – заявила депутатка.

"Оці російськомовні українці – це найбільша проблема України. Це відступники, це зрадники, це ренегати, це люди, батьки яких були замордовані, очевидно. Це батьки тих людей їм поламали хребти. То випростуйте свої хребти! А хто вам сьогодні заважає вивчити українську мову? Ваша тупість? Ваш примітивізм? Ваш комформізм?" – обурилася Ірина Фаріон.

Вирішити мовну проблему в Україні, на думку Фаріон, може тільки "соціальний ліфт": не дати освіти, не дати роботи – защебечуть моментально. І не реагувати на російську мову.

"У нас в країні є всі умови для того, щоб навчитися державної мови. Ці російськомовні так звані українці, тобто хохли і малороси, коли їдуть на заробітки до Америки, моментально опановують англійську. Коли йдуть "зароблєти" до Польщі, то "по-польськєму" защебечуть. Коли їдуть на заробітки до Чехії, то по-чеському будуть говорити. На своїй батьківською кров'ю политій землі вони досі не заговорили мовою Тараса Шевченка?" – додала вона.

"Якщо по нашій з вами святій землі ходять українці, які не знають мови Тараса Шевченка, це, як називав Нечуй-Левицький, моральні каліки. Що заважає тим горе-російськомовним українцям, вони не є українці, по-перше, вони гібриди. Нехай підійдуть до дзеркала і запитають себе: за що вони так паплюжать українську землю?" – сказала депутатка.

Ірина Фаріон зазначила, що ще Іван Пулюй казав, що проблема мовного питання в Україні полягає в тому, що українці самі зраджують свою мову. І перш ніж апелювати до закордонного чинника, треба подивитися, що робиться в нашій державі.

Аби вирішити це питання, повинен бути "соціальний ліфт" для тих людей, які знають українську мову. Кожен держаний службовець обов'язково має скласти іспит з української мови.

"Що запровадила Грінєвіч в законі про вищу освіту? Катастрофа! Вона запровадила право тестуватися мовою національних меншин. Її преспокійно можна перейменувати, цю женщіну, з міністра освіти на міністра національних меншин!" – вважає Ірина Фаріон.

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 червня 2019
07 червня 2019
01 червня 2019
26 травня 2019
23 травня 2019
22 травня 2019
16 травня 2019
13 травня 2019
05 травня 2019
01 травня 2019
27 квітня 2019
26 квітня 2019
24 квітня 2019
19 квітня 2019