Поділитись:

Боротьба та вишкіл: на Волині стартувала теренова гра "Звитяга" (фото)

Неділя, 06 травня 2018, 10:00

Cуботнього ранку, 5 травня, біля головного корпусу СНУ імені Лесі Українки було людно – сотні юних дівчат та хлопців з різних куточків України зібрались, аби вирушити у Цуманські ліси на чотири дні. Там на них чекає теренова гра "Звитяга", яку ось уже втринадцяте організовує "Національний альянс".

Допоки чекали транспорт у волинські ліси, наобіймались досхочу><span class=Допоки чекали транспорт у волинські ліси, наобіймались досхочу

Маленька частина наплічників><span class=Маленька частина наплічників

Фірмові футболки><span class=Фірмові футболки

Богдан Бальбуза перевіряє, чи всі прибули><span class=Богдан Бальбуза перевіряє, чи всі прибули

Сідають в автобус><span class=Сідають в автобус

Втім не обійшлось без казусів. За декілька кілометрів від пункту призначення один із автобусів зламався. Цікаво, що незапланована зупинка сталась неподалік від місця, де стоїть пам'ятний хрест для сорока воїнів УПА, які у березні 1943 року загинули у бою з червоними партизанами. Голова правління благодійного фонду Івана Омелянюка "Майбутня Волинь –Україна" Галина Голубович розповіла, що саме ці події оспівуються у повстанській пісні "Ой у лісі, на полянці, стояли повстанці".

Неподалік незапланованої зупинки учасників розташована могила воїнів УПА><span class=Неподалік незапланованої зупинки учасників розташована могила воїнів УПА

Коли дізнались, що автобус далі не поїде...><span class=Коли дізнались, що автобус далі не поїде...

Перше (неофіційне) випробування - пройти декілька кілометрів з наплічниками ><span class=Перше (неофіційне) випробування - пройти декілька кілометрів з наплічниками

Зрештою молодь отримала своє перше, викликане долею обставин, завдання – з наплічниками йти до місця таборування декілька кілометрів.

Під час добирання лісами Волині до місця проведення тернової гри військовий з псевдо Покутяка розповідав історії з життя наших військових на Сході.

"Підрозділ має єднати багно. Навіть всі залізають в багно, повзають там, а потім всі виходять брудні – від сержантів та офіцерів. Бувало так, що траншеї копаємо, піде дощ, а ми жартуємо, що ж тоді в багні було весело борсатись, отже, зараз ще раз повторимо", - каже друг Покутяка.

Настрій на гру - те, що треба><span class=Настрій на гру - те, що треба

"А розкажіть ще якісь такі історії", просить його Галина Голубович. Так за розмовами про повстанський дух, військові правила та інше і дістались до місця теренової гри "Звитяга"

Голова Громадської організації "Всеукраїнський молодіжний рух "Національний Альянс" Богдан Бальбуза пояснив, що цьогоріч на участь у грі зголосились 300 чоловік.

Під час прибуття до табору, не зважаючи на декілька кілометрів пішого ходу з наплічниками, учасників гри відразу пошикували, потім на них чекала півгодинна муштра, "збивання" в колективи, а лишень після цього – відкриття тернової гри.

Не встигли прибути на місце - одразу ж віджимання><span class=Не встигли прибути на місце - одразу ж віджимання

"Звитяга" – не лише спортивний гарт. Адже ці місця просякнуті боротьбою, і учасники зможуть почути лекції на цю тему від краєзнавців. Ми намагаємось активувати молодь, щоб вона жила активно", – пояснив Богдан Бальбуза.

Пізніше отець Тарас прочитав молитву, після чого всі заспівали Гімн України.

"Це 13-а "Звитяга". Через ці 12 років пройшло чимало людей, які потім стояли на Майдані. Я вірю в те, що буде 20-25 "Звитяга", і сотні людей пройдуть такий вишкіл. Кожен квартал цього лісу – в крові молодих повстанців, які стояли за соборну державу", – з такими словами звернувся до учасників народний депутат Ігор Гузь.

Народний депутат Ігор Гузь><span class=Народний депутат Ігор Гузь

Один із засновників "Національного альянсу" Павло Данильчук чесно попередив юнаків та юнок, що на них чекають комарі, болото, чотири безсонні ночі та драйвова боротьба.

Керівник патрульної поліції Сергій Мерчук приїхав на "Звитягу" не сам, а разом зі своїми сімома підопічними. Каже, що участь у тереновій грі піде їм лише на користь.

"Це моя одинадцята "Звитяга" – гра, яка загартувала мене до боротьби на Майдані, до війни в полку "АЗОВ" і зараз гартує мене. Якщо ви приїхали сюди, щоб побороти свій страх, то ви потрапили в правильне місце", – сказав Сергій Мерчук.

Керівник патрульної поліції міста Рівного Сергій Мерчук розповідає, для чого потрібен цей вишкіл><span class=Керівник патрульної поліції міста Рівного Сергій Мерчук розповідає, для чого потрібен цей вишкіл

Голова Дернівської селищної ради Олександр Гуч><span class=Голова Дернівської селищної ради Олександр Гуч

Після показових боїв учасники розділились на сотні та пішли розставляти намети.

Сама ж гра розпочнеться опівночі з пошуку сотнями своїх прапорів, які будуть заховані в лісі. Прапори шукатимуть не більше 50 учасників з кожної сотні (до 4-ої ранку, далі в пошуку може брати участь вся сотня).

До слова, прапор – головна цінність сотні, втрата якого означає програш в грі. Основна мета – забрати прапор супротивника і зберегти свій до завершення гри.

Щоб забрати прапор, необхідно подолати цілу сотню протилежної команди. Для цього у кожного гравця на руці знаходиться символ життя – пов'язка. Зірвати пов'язку означає вбити супротивника.

Богдан Бальбуза повідомив, що у грі існують свої правила, за порушення яких чекає як покарання, так і видалення з гри. Наприклад, "на вихід" можуть попросити того учасника, який вживатиме алкоголь упродовж цих чотирьох днів чи палитиме. За безпекою учасників будуть стежити медики з Червоного Хреста.

Один із засновників Один із засновників "Національного альянсу" депутат Луцькради Павло Данильчук

Представник БФ Івана Омелянюка «Майбутня Волинь - Україна» Сергій Дружинович><span class=Представник БФ Івана Омелянюка «Майбутня Волинь - Україна» Сергій Дружинович

Хлопець Назар вже вдруге на "Звитязі", на відміну від подруги Змії.

Не зважаючи на свій юний вік (16-17 років), вони не бояться труднощів гри, а навпаки кажуть, що це весело.

"Найбільше мені запам'ятався бій "Хоробре серце". В нас забрали прапор, і цей бій вирішував долю: чи буде прапор наш, чи в ворожій команді. Було і легко, і важко, і весело", – зізнався Назар "Шепіль".

Ось рівнянин Морзак тут вперше і каже, що приїхав сюди, бо хоче випробувати свої сили.

Отож, в найближчі чотири дні 300 молодих людей матимуть змогу відчути себе справжніми повстанцями і отримати хороший вишкіл на тереновій грі "Звитяга".

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 листопада 2018
24 жовтня 2018
17 вересня 2018
11 вересня 2018
16 липня 2018
06 липня 2018
28 червня 2018
15 березня 2018
29 листопада 2017
20 березня 2017
11 вересня 2016
23 серпня 2016
27 липня 2016
19 липня 2016