Поділитись:

В Україні заборонили наземні парковки в центральних та історичних районах міст

Четвер, 10 травня 2018, 15:15

У центральних та історично сформованих районах міст допускається проектування винятково підземних парковок для автомобілів. Зміни стосуються як громадської, так і житлової забудови.

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, – повідомляє "Урядовий портал".

"Вулиці, безпечні та комфортні для людей, – такий принцип діє у більшості цивілізованих країн Європи та світу. Проте сьогодні у нас в Україні громадська та житлова забудова, особливо в історичному центрі міст, дуже перевантажена надмірними та хаотичними парковками автомобілів. Це погіршує екологію і створює можливу небезпеку для пішоходів. Тому в новому ДБН щодо планування та забудови територій ми ввели зміну, яка допускає проектування у таких частинах міст виключно підземних автостоянок", – сказав заступник Міністра.

З його слів, це звільнить історичні місця та центр від надмірної кількості припаркованих машин і створить комфортні умови як для пішоходів, так і водіїв, які зможуть залишити свій транспорт у спеціально відведених для цього місцях.

Нагадаємо: відповідно до цього ДБН також забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Так, гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 грудня 2019
08 грудня 2019
07 грудня 2019
12:44
06 грудня 2019
05 грудня 2019
04 грудня 2019
03 грудня 2019
02 грудня 2019