Поділитись:

На Волині вирішували майбутнє бібліотек у тергромадах

Середа, 16 травня 2018, 17:45
317
0
0
0

У Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся обласний навчальний семінар-практикум директорів районних (міських) централізованих бібліотечних систем.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.

Директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотека імені Олени Пчілки Людмила Стасюк наголосила на необхідності побудови оптимальної системи бібліотек та співпраці із громадами. Із її слів, 30 ОТГ із 41 забрали бібліотеки у своє підпорядкування.

Під час семінару вона озвучила важливі віхи для роботи бібліотек: наприклад, робота в один із загальнодержавних вихідних, соціальна і громадська діяльність, поява у соціальних мережах, здійснення благодійних акцій, актуалізація наповнення бібліотек, інформаційні послуги, навчання на базі книгозбірень, надання додаткових послуг тощо.

"Книгозбірні в об'єднаних територіальних громадах мають стати частиною національної бібліотечної системи", – зауважила Людмила Стасюк.

Радник із децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан наголосила, що важливо узгодити механізм співпраці між центральними бібліотеками і книгозбірнями, які перейшли на баланс об'єднаних територіальних громад.

Радник із муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавринюк розповів, що бібліотеки надають соціокультурні послуги, а це і муніципальні послуги. Відповідно, якість цих послуг оцінюватиме замовник – об'єднана територіальна громада. Тому бібліотеки мають зрозуміти для себе, що вони зможуть дати ОТГ за один рік, п'ять років тощо, а також як змінити свої послуги, зокрема інформаційні, навчальні, інтерактивні.

Зі слів експерта, бібліотека таки має стати публічним простором. Він наголосив, що саме від якості послуг залежатиме і фінансування книгозбірні від ОТГ.

317
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
12 листопада 2018
09 листопада 2018
07 листопада 2018
08:00
03 листопада 2018
18 жовтня 2018
12 жовтня 2018
10 жовтня 2018
09 жовтня 2018
04 жовтня 2018
18:20
28 вересня 2018
24 вересня 2018
19 вересня 2018
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...