Поділитись:

Волиняни накрали газу на понад мільйон гривень

П'ятниця, 18 травня 2018, 16:50

З початку року спеціалісти ПАТ "Волиньгаз" виявили порушення в понад сотні побутових споживачів. Загалом порушникам доведеться сплатити за необліковане споживання більше 1,3 млн грн. Найрозповсюдженішими махінаціями є втручання в роботу лічильників газу, самовільне відновлення газопостачання та підключення газового обладнання.

Про це повідомляє прес-служба товариства.

За чотири місяці цього року фахівці ПАТ "Волиньгаз" виявили майже 60 фактів крадіжок природного газу. Вже зафіксували порушень на суму майже 800 тис. грн. У порівнянні з минулим роком кількість виявлених крадіжок зросла вдвічі.

Більшість порушень зафіксували у великих містах і районах. Зокрема, в Луцьку та Луцькому районі нарахування провели для 36 споживачів на суму понад 700 тис. грн. У Володимирі-Волинському та прилеглому районі – 14 споживачам нарахували майже 190 тис. грн. До трійки лідерів "чорного списку" потрапили Ковель та два райони – Ковельський і Турійський. Місцевим споживачам за допущені порушення доведеться викласти з кишені 180 тис. грн.

"Найчастіше до махінацій вдаються споживачі сільських місцевостей, в кого велика опалювальна площа. Однак люди повинні розуміти, що бажання зекономити насправді грає з ними у злий жарт. Крадіжки газу обійдуться набагато дорожче, аніж обліковане споживання. В результаті порушник заплатить за неврахований газ в розмірі граничної норми споживання, окрім того, за крадіжку газу передбачена кримінальна відповідальність", – наголосив директор комерційний ПАТ "Волиньгаз" Андрій Карпомиз.

Після виявлення незаконних втручань більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір газу передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж людина не визнає своєї вини та відмовляється компенсовувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку. При цьому, за рішенням суду, на користь газорозподільного підприємства споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати.

ПАТ "Волиньгаз" застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій, аби крадіжка газу не стала фатальною. Якщо ж вам відомо про факти незаконного споживання просимо повідомити на гарячу лінію товариства за номером телефону (0332) 77-69-30. Анонімність гарантується.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 квітня 2019
23 квітня 2019
22 квітня 2019
19 квітня 2019
18 квітня 2019
17 квітня 2019
16 квітня 2019