Поділитись:

Інвестиційна привабливість Луцька: експерт назвав мінуси (відео)

Неділя, 27 травня 2018, 19:30

Значними недоліками Луцька в плані інвестиційної привабливості є віддаленість від центру України і близькість до кордону.

Про це розповів начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА Юрій Кресак в ефірі ток-шоу Протилежний погляд Live на телеканалі "Нова Волинь".

Те, що Луцьк посідає 10-е місце в рейтингу інвестиційної привабливості, заслужено, проте, на думку чиновника, місто заслуговує на більше – можна говорити і про 5-е, і про 4-е місця в державі.

Якщо говорити про інвестиційний клімат в цілому, то, зі слів Юрія Кресака, потрібно говорити про співрозмірність. Часто Луцьк намагаються порівняти зі Львовом, але Львів – 730 тисяч, а Луцьк – 220-230 тисяч населення.

"Тобто сама концентрація підприємств, організацій і просто людей, людського капіталу впливає значною мірою на те, що відбувається. Крім того, очевидним мінусом є те, що Луцьк – окраїна держави. Волинська область знаходиться біля кордону, водночас вона далеко від центру. А центр в кожній країні, чи це Польща, чи це Німеччина, він є, як правило, центром концентрації капіталу, великих підприємств, де збирається найбільша кількість ВВП і т.д.", – зазначив начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Волинської ОДА.

Проте депутатка Луцької міської ради Юлія Вусенко не погодилась із таким твердженням. Вона зазначила, що сьогодні Львів має величезну історію і значні переваги над столицею в деяких моментах, які стосуються інвестицій.

"Віддаленість від столиці, якщо порівняти з тим самим Львовом, – ми ближче до столиці, віддаленість від кордону у нас ідентична. Звичайно, є менша кількість населення, але це більше перевага, тому що ми можемо говорити про менший рівень заробітної платні, а це інвестор вивчає в першу чергу, коли він говорить про те, чи зайде він працювати, чи ні", – зауважила депутатка.

Також Юлія Вусенко розповіла про "больові точки", які вивчає інвестор перед тим, як заходити або не заходити в місто:

1. Юридичні особливості, які стосуються оподаткування, підготовки документів документів під час будівництва, співпраця з міською владою. Інвестор не буде вкладати гроші під чесне слово, він буде їх вкладати в репутацію, в авторитет і в історію інвестування.

"Тобто коли інвестор заходить і робить зріз того, хто уже там був, як вони працюють, наскільки просто їм вдалося побудувати свій бізнес, він робить для себе висновок, чи зможе він працювати разом з тими компаніями", – пояснила вона.

2. Рівень заробітних плат і потенціал людей, які зможуть працювати на підприємство.

"В нас абсолютно все це є, проте це має бути системна робота", – переконана Юлія Вусенко.

Юрій Кресак натомість вважає, що після запровадження безвізу Луцьк втратив перевагу для інвестора в плані низьких зарплат. Адже люди їдуть працювати закордон на три місяці, отримують там за день 900-1000 гривень. А працюючи тут, навіть на таких флагманах-підприємствах, як "Кромберг енд Шуберт", "Модерн-Експо", вони отримують в рази меншу зарплату.

"Це наш виграш, що ми транзитна область, однак людський капітал на сьогодні зовсім в інших умовах", – зазначив він.

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 січня 2019
21 січня 2019
18 січня 2019
25 грудня 2018
19 грудня 2018
12 грудня 2018
10 грудня 2018
07 грудня 2018
05 грудня 2018
04 грудня 2018
30 листопада 2018
25 листопада 2018