Поділитись:

Польський суд покарав українця, який розчавив яйце об президента Польщі у Луцьку

Понеділок, 14 грудня 2015, 17:21

Зловмисника з України засуджено на півроку ув'язнення із перенесенням виконання вироку та сплату штрафу.

6 місяців позбавлення волі із відтермінуванням виконання вироку на 2 роки і сплату 2 тисяч злотих штрафу встановив громадянинові України Івану С. варшавський суд за зневагу до попереднього президента Польщі Броніслава Коморовського, об плече якого зловмисник розбив яйце. Повідомляє видання "Польське Радіо".

Сам українець на засідання суду не приїхав. Суд визнав необов'язковою присутність чоловіка, оскільки його відповідним чином повідомили про слухання.

У заключній промові польський прокурор попросив, окрім позбавлення волі та сплати штрафу, публікації вибачень за власний кошт українця у двох польських виданнях.

До слова, інцидент трапився в липні 2013 року у Луцьку під час візиту Броніслава Коморовського для вшанування 70-х роковин Волинської трагедії. В момент, коли польський президент розмовляв із місцевими мешканцями після богослужіння, молодий чоловік розбив на його плечі яйце. Охорона відразу повалила молодика на землю, після чого він був затриманий міліцією.

Напад засудило Міністерство закордонних справ України. Сам Коморовський закликав не надавати інцидентові особливого значення. За кілька днів після події український суд покарав українця за хуліганські дії роком позбавлення волі умовно.

Окрім того, слідство розпочала польська прокуратура у Варшаві. Іван С. зізнався у скоєному, за що йому загрожувало 3 роки в'язниці. Іван С. пояснив, що хотів висловити свій спротив проти розповсюдженої в польських ЗМІ думки про те, що Волинська трагедія "була геноцидом виключно польського народу, адже постраждали також українці".

Надрукувати
мітки:
коментарів