Поділитись:

Як захистити дітей від спеки: поради доктора Супрун

Четвер, 21 червня 2018, 10:52
505
0
0
0

Коли надворі спека, один з найбільших ризиків для дітей – перегрітися. І часто зустрічаються батьки, які навіть при високій температурі повітря одягають малюкам шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб "не продуло".

Про це у мережі Facebook пише в.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун.

Правило, що дитині потрібно одягати на один шар одягу більше, ніж собі, не працює, коли на вулиці спека. Якщо вам самим спекотно у футболці – не одягайте на дитину додатковий одяг. Також не варто одягати шкарпетки, краще – відкрите взуття, що буде підтримувати нормальну терморегуляцію. Шкіра стоп повинна дихати.

Обмін речовин у немовлят та дітей відбувається більш інтенсивно. При цьому виробляється велика кількість тепла, від якого дитячому організму потрібно позбавлятись. У спеку цей процес проходить важче, тому діти набагато швидше перегріваються та зневоднюються.

Ось декілька порад, яких потрібно дотримуватись, щоб уникнути перегрівання у спеку:

  1. Обирайте одяг з натуральних тканин. Одяг із щільних матеріалів пропонує найкращий захист (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини, льон). Такий одяг дозволятиме шкірі "дихати", водночас буде захищати від шкідливої дії ультрафіолетових-променів.
  2. Обов'язковий атрибут в спеку – кепка чи панамка. Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови дитини, а й вуха та шию – капелюхи чи панамки. Якщо ви обрали кепку, стежте за тим, щоб у дитини були захищені плечі та вуха.
  3. Намагайтесь проводити більше часу в затінку. Отримання сонячних опіків в дитинстві подвоює ризик розвитку меланоми пізніше. Не залежно від одягу, який ви обрали, найкраще тримати малюка подалі від прямого сонячного проміння. Особливо в період між 10:00 та 16:00.
  4. Не забувайте про воду. Діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття. Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, тому втрати води для них більш критичні. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом. Важливо, щоб протягом дня дитина завжди мала доступ до питної води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

505
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
14 листопада 2018
05 листопада 2018
02 листопада 2018
01 листопада 2018
29 жовтня 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018
19 жовтня 2018
18 жовтня 2018
17 жовтня 2018
14 жовтня 2018
13 жовтня 2018
10 жовтня 2018
13:30
08 жовтня 2018
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...