Поділитись:

Вакцинація в Україні: чим небезпечні міфи про щеплення

Понеділок, 25 червня 2018, 10:40
976
0
0
0

Кінець травня в Україні відзначився спалахом кору. Станом на 30 травня на кір захворіли вже 18 144 людей – 7 378 дорослих і 10 766 дітей. Від ускладнень померло дев'ятеро: шестеро дітей і троє дорослих.

Кірт – це небезпечне захворювання, ліків від якого не існує і запобігти якому може лише вакцинація. Проте багато українців бояться щеплень через міфи, що розповсюджуються, через неосвіченість або корисливі інтереси певних груп. Тимофій Бадіков, голова правління ГО "Батьки за вакцинацію", член Громадської Ради при МОЗ, розповідає про ситуацію з вакцинацією в країні

Загальна ситуація з вакцинацією в Україні

Актуальні дані щодо охоплення щепленнями періодично оновлюються на сайті Центру громадського здоров'я, в розрізі областей, вакцин та доз згідно віку. На жаль, статистика залишається невтішною. Станом на кінець 2017 року лише за щепленнями КПК (кір, поліомеліт, кашлюк) ситуація більш-менш стабільна: охоплення становить 93,3 % серед дітей 1 року. Спалахи кору досі тривають – дається взнаки низькій рівень вакцинації минулих років.

Щодо інших захворювань, рівень охоплення щепленнями проти туберкульозу на кінець 2017 року становив 83,6 %, проти поліомієліту – 51,9 %, кашлюку, дифтерії, правця – також 51,9 %, гепатиту В – 57 % (серед дітей до року).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОЛИНІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА КІР

Як бачимо, усі ці цифри далекі від рекомендованих ВООЗ 90-95 %. Це означає, що діти і дорослі залишаються вразливими перед небезпечними інфекціями. Кір, кашлюк, випадки правця – все це наслідки нещеплення (чи невчасної вакцинації), які ми бачимо вже сьогодні.

Скільки щеплень роблять щорічно

Кількісні показники щеплень також доступні на сайті ЦГЗ для кожного охочого. Щодо тенденцій вакцинації, рівень охоплення значно зріс у порівнянні з роками, коли була нестача вакцин. Якщо порівнювати з даними першого кварталу 2017 р. та 2018 р., то показники практично на одному рівні.

Щодо доступності вакцин для проведення обов'язкових щеплень, то в цілому немає проблем із їх наявністю. Разом з тим нещодавно організація отримала скарги на відсутність вакцини для профілактики Хіб-інфекції в Полтавській області. З цього приводу відправили офіційний запит до МОЗ з проханням вирішити ситуацію.

Головні міфи щодо вакцинації в Україні

Міфи тому й називаються міфами, що суперечать науковому мисленню, навіть якщо використовують "розумну" термінологію. Наприклад, противник щеплень часто лякають батьків тим, що вакцини "підривають" недорозвинену імунну систему дитини. Насправді щоденно дитина стикається з такою кількістю викликів для імунітету, що усім разом узятим складовим вакцин до цього далеко.

Ще один розповсюджений серед батьків міф: не треба прищеплювати дитину від інфекцій, які начебто зникли, наприклад, від поліомієліту. Це велика помилка. Насправді деякі хвороби рідко трапляються саме завдяки плановій вакцинації, але якщо втратити пильність, то вони можуть повернутися.

"Небезпечність" та "непотрібність" вакцинації – найпоширеніші міфи серед противників щеплень. Таких міфів та забобонів у суспільстві існує дуже багато. Проте, оскільки вони не мають наукового підґрунтя, то довіряти їм так само нерозумно, як довіряти вислову, що, наприклад, таргани збирають інформацію для інопланетян, або вірити у сім років нещастя, які принесе розбите дзеркало.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

976
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
14 листопада 2018
13 листопада 2018
12 листопада 2018
09 листопада 2018
08 листопада 2018
14:30
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...