Поділитись:

Як у Луцьку вигулювати пса, щоби не отримати штраф

Понеділок, 25 червня 2018, 17:50
  Як у Луцьку вигулювати пса, щоби не отримати штраф

У теплу пору дедалі більше містян відпочивають у парках і скверах. Ці місця вже давно облюбували й власники собак. Однак не всі дотримуються правил вигулу собак та одягають на своїх улюбленців повідки й намордники.

Про відповідальність за порушення таких правил повідомляє патрульна поліція Волині у Telegram.

Законодавство не забороняє з'являтися з домашніми тваринами за межами місць їх постійного утримання. При цьому на особу, яка супроводжує тварину, покладається обов'язок убезпечити людей і тварин, а також майно від заподіяння шкоди домашньою твариною. До того ж вигулювання собак без повідків і намордників можливе лише на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні). Винятки роблять тільки під час оперативного використання собак правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.

Таким чином, більшість власників та утримувачів собак нехтують правилами їх вигулу. При цьому почасти таке нехтування стає причиною завдання твариною людям тілесних ушкоджень, а іноді й смерті.

А, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил тримання собак і котів передбачене покарання. Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У випадку жорстокого поводження з тваринами громадян чекає вже кримінальна відповідальність згідно зі ст. 299 ККУ і карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЧАНИ ОБЛАШТУВАЛИ МАЙДАНЧИК ДЛЯ ВИГУЛУ СОБАК (ВІДЕО)

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 квітня 2024
23:07
15 квітня 2024
14 квітня 2024
16:00
12 квітня 2024