Поділитись:

Інвесторам потрібно дати гарантії, аби їх не кинули на смітник, - депутат Андрій Покровський

Понеділок, 25 червня 2018, 17:30
4774
0
0
0

У Луцьку повинна бути відповідальна особа за розробку стратегії розвитку міста, що сприятиме приходу інвесторів. Це питання 25 червня розглядала постійна комісія з питань фінансів та бюджету.

Олександр Озінович, керівник департаменту економічної політики, пояснив, що розробкою стратегії міста займалася громадська організація "Асоціація регіонального розвитку", яку очолює Петро Гоцалюк. Всі роботи відповідно до плану мали би бути виконанні до 1 січня 2018 року. У зв'язку з тим, що не було бюджетних призначень, то у квітні було прийняте рішення, аби припинити співпрацю з громадською організацію, а розпочати роботи власними силами.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ДРЕЙФ ЗА ТЕЧІЄЮ: ЯК ЛУЦЬКУ НЕ НАШТОВХНУТИСЯ НА СВОГО АЙСБЕРГА

Як пояснив Олександр Озінович, розробити стратегію може департамент економічної політики чи третя структура. Але у департаменті на думку його очільника таких спеціалістів, які б могли розробити повністю документ – немає. Двоє працівники пройшли навчання лише по теоретичній частині написання стратегії.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СТРАТЕГІЮ ЛУЦЬКА РОЗРОБЛЯТИМУТЬ ЧИНОВНИКИ

Депутат Луцькради Андрій Покровський зауважив, що стратегія розвитку Луцька напряму залежить від розвитку держави в цілому. Її повинні готувати досвідчені люди, які живуть саме в місті. Більше того, має бути відповідальна особа – в ідеалі міський голова, який відповідатиме за її виконання та регулярно звітується. Адже нині загалом не зрозуміло, хто є представником влади у місті. Так само себе почувають і інші інвестори, вважає депутат.

Андрій Покровський><span class=Андрій Покровський

"Ситуація у державі та місті з інвестиційним кліматом дуже погана. Ми не боремося за прихід зовнішнього інвестора, бо об'єктивно, знаю як інвестор, ніхто сюди не зайде. Ми маємо боротися за внутрішнього інвестора, бо ситуація із бізнесом така, що більшість бізнесменів хочуть продати чинні активи і вийти з міста. Вони не можуть вийти лише тому, що не можуть продати. Тому у першу чергу треба створити умови для внутрішнього бізнесу, щоб він хотів тут працювати і не виводив звідси кошти, скорочував робочі місця", - зазначив Андрій Покровський.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧОМУ ВЛАДА "ЗАБАНИЛА" MCDONALD'S В ЛУЦЬКУ (ВІДЕО)

Він також погодився, що важливо розширювати територію міста. І зрештою важливо, аби влада сприяла бізнесменам, які заходять у місто, забезпечити інфраструктурні питання, дала перспективу для громадян, щоб вони не виїжджали. Тобто дати гарантії для захисту інвестицій.

"Тобто, аби коли заходить інвестор, щоб не сталася така ситуація, як із парковкою "Промінь". Є інвестор, вкладені кошти. Все перегралося, договір поміняли і все. Це приватна справа, вона має стосунок до мене, але що повинні люди ззовні думати? Тому потрібно людей, які надумають зайти у місто з грошима, забезпечити гарантіями від того, що влада зміниться, чи ще щось – їх не викинуть на смітник. Це все стосується стратегії. Мені болять ці речі, я тут народився, виріс і я вважаю себе внутрішнім інвестором", - зазначив Андрій Покровський.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СВАВІЛЛЯ ВЛАДИ: ЯК ЗНИЩУЮТЬ БІЗНЕС У ЛУЦЬКУ (ФОТО, ВІДЕО)

Депутати Павло Данильчук та Сергій Була вважають, що проводити нові соціологічні дослідження не варто. Оскільки такі роботи вже були презентовані. Павло Данильчук зазначив, що варто затвердити на сесії напрямки стратегії розвитку Луцька і на основі цього документу замовляти стратегію.

Його колега Тарас Шляхтич вважає, що стратегія має ґрунтуватися на економічних показниках. І нею займатися має експертне середовище, яке основуватиметься на економічних показниках та аналізі. Він не впевнений, що депутатський корпус має визначити конкретні напрямки стратегії.

Депутати Тарас Шляхтич та Павло Данильчук><span class=Депутати Тарас Шляхтич та Павло Данильчук

Зрештою депутати дійшли до висновку, що на наступне засідання комісії департамент на основі чинних напрацювань, повинен підготувати проект стратегічних цілей Луцька. Контроль за виконанням має нести перший заступник міського голови Григорій Недопад.

4774
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
22 жовтня 2018
17:43
08 жовтня 2018
20:00
22 вересня 2018
13 серпня 2018
26 липня 2018
20:00
21 червня 2018
08:30
09 травня 2018
26 квітня 2018
08:00
25 квітня 2018
24 квітня 2018
22 березня 2018
20:00
13 березня 2018
20:30
28 лютого 2018
15 лютого 2018
26 січня 2018
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...
Припиніть палити суху траву та листя! (фото)
Фраза "Ми не курили, то листя біля школи палять" врятувала ...
Що не можна нагрівати повторно
Ми частенько нагріваємо двічі, а то й тричі ті чи ...