Поділитись:

Видали книгу про "геноцид на Волині очима польських жінок"

П'ятниця, 29 червня 2018, 13:10
1294
0
0
4

У Польщі 4 липня презентують нову книгу на тему Волинської трагедії. Її авторка – Анна Гербіч, бабуся якої народилася на Волині і в 1939 році втекла до Варшави.

Про це пише dorzeczy.pl.

Зі слів письменниці, книга про геноцид на Волині очима польських жінок.

"Героїням вдалося втекти від бандерівських ножів. Вони були справді дивовижними жінками. Важко собі уявити, що вони пройшли. На їхніх очах бандерівці палили свої села, вбивали своїх батьків, сусідів і родичів. І тоді ці жінки були вигнані совєтами з рідної землі. Їм руйнували життя, їм довелося почати все заново в новому, дивному місці. І все ж вони не здалися. Вони живуть до цього дня. У них є діти, онуки. Це їхня перемога над УПА", – розповіла вона.

Анна Гербіч зепевнила, що тій події на Волині досі не приділяють достатньої уваги в Польщі. Тому її нова книга буде "скромним внеском у боротьбу за зміну цієї неприйнятної ситуації".

Як пояснила авторка, у книзі – справжні історії польських жінок з Волині.

"Кількість емоцій, накопичених в оповіданнях моїх героїнь, величезна. Сцени з бійки шокують. Важко повірити в те, що в серці Європи в ХХ столітті людина могла зробити такі речі. Однак "Дівчата з Волирні" – це не різновид різких описів геноциду. Я також запитувала моїх героїнь про довоєнне життя на Волині. Це була чудова, багатокультурна, колоритна земля. Головні дійові особи згадують своє дитинство. Вишневі сади, пасіки, придорожні святині, церкви, що стоять поруч із синагогами та церквами. На жаль, ця земля була безповоротно знищена", – зауважила вона.

До слова, напередодні 75-річчя Волинської трагедії Волинь планує відвідати Президент Польщі Анджей Дуда.

1294
0
0
Надрукувати
мітки:
4 коментарів
лучанка
29.06.2018 14:04

А спогади українських жінок,які втікали з польщі де ?Поляки забувають,що їхні робили те саме.

1
1
Анатолій
29.06.2018 19:11

Луцький дослідник Іван Пущук написав унікальну книгу "Волиняни про "Волинь-43"... Ця книга-документ, написана на основі спогадів українців, які загинули від рук поляків на Волині. На основі документальних свідчень автор розвіює міф про те,що українці нібито вбили аж 100 тисяч поляків на Волині.За його даними, поляків від рук українців тоді загинуло не більше 9 тисячосіб. Аукраїнців від рук польських банд та польських поліцаїв на службі у німців загинуло понад 14 тисяч. Це не домисли автора, а свідчення людей, жертв трагедії,їх родичів. Щож, можна подякувати нашим сусідам-полякам за те, що ворушать трагедію Волині, створюючи нагоду українцям також сказати свою правду, висловити свій біль і погляд на ці події. Для справедливості треба українцям також написати книги спогадів про трагедію їх рідних і на Холмщині, про звірства і геноцид польських банд на цій українській етнічній території. Треба подякувати полякам за цю нагоду...

0
1
УБД
03.07.2018 14:02

В мене баба по мамі була переселенка з Холмщини (не Хелмщини!!!). Зараз Україну рвуть, бо ми слабкі. Як казав мін бойовий товариш: "поляки просто не бачили русскіх танків, то такі мудрі!"

0
1
Львів
06.07.2018 01:12

Дуже добре,що ця книга видана.Тішусь,що нарешті виходить з багатолітнього мовчання тема одного з найбрутальніших Геноцидів 20 століття,винуватицею якого являється УПА,і жертвою якого були не лише поляки.

0
0
12 листопада 2018
11 листопада 2018
10 листопада 2018
09 листопада 2018
08 листопада 2018
14:30
07 листопада 2018
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...
Припиніть палити суху траву та листя! (фото)
Фраза "Ми не курили, то листя біля школи палять" врятувала ...
Що не можна нагрівати повторно
Ми частенько нагріваємо двічі, а то й тричі ті чи ...