Поділитись:

Лазити по деревах — заняття, що гартує характер дитини, — Супрун

Неділя, 08 липня 2018, 19:30
584
0
0
0

Чергову підбірку порад оприлюднила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук. Цього разу вони стосуються дозвілля дітей.

Через заманливий комп'ютер з приставкою, мультики та купу домашніх іграшок, дітям стало набагато цікавіше проводити час вдома. Тому гру в квача, класики чи просто лазіння по деревах, вони часто замінюють ґаджетами, пише урядовець

Гра на вулиці дуже важлива для розвитку дитини. Дослідження вказують, що активні ігри поза межами приміщення, стимулюють мозок і допомагають дітям розвинути інтуїцію, навички до планування та організації, покращують креативність, розвивають аналітичне мислення та виховують відповідальність.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як захистити дітей від спеки: поради доктора Супрун

Тому якщо ви маєте хоч якісь сумніви чи пускати дитину грати на вулиці - переконайтеся, що це все-таки варто робити:

Дітям потрібно вчитися працювати у команді.
На відміну від приміщення, простір на вулиці майже не обмежений. Завдяки цьому діти стають більш відкритими, тому легше погоджуються грати в командні ігри, спілкуватися та заводити нових друзів. Це також заохочує дітей до вивчення соціальних навичок та способів взаємодії з іншими дітьми поза наглядом дорослих.

Дітям потрібно вчитися ризикувати.
Хто з нас в дитинстві не залазив високо на дерево або ж не стрибав по дахах гаражів поруч з двором? Хоч це надзвичайно небезпечно, проте також має свої плюси у вихованні характеру дитини - вмінні ризикувати та брати на себе відповідальність. Звичайно, батькам нелегко це дозволити, оскільки вони хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб вони завжди були у безпеці. Проте уроки, які засвоюються на основі власних помилок такі ж важливі, як і ті, що засвоюються в результаті досягнення цілі.

Дітям потрібно вчитися планувати та робити вибір.
Як встигнути зробити все? І пограти в м'яча, і збудувати халабудку, помалювати чи поїсти аличі з дерева. На вулиці діти самостійно планують, вибирають та придумують свої активності. Це виховує навички, які допоможуть їм навчитися планувати, визначати пріоритети, вирішувати проблеми, вести переговори та виконувати декілька завдань одночасно.

Дітям щодня потрібна щонайменше година фізичної активності.
А гра на відкритому повітрі - найкраще місце для активних ігор. Тут є необмежений простір для руху, будь-то гра з м'ячем або їзда на велосипеді. Звичайно, діти можуть рухатись і в приміщенні, але гра на відкритому повітрі більше заохочує їх до активного та креативного дозвілля, допомагає включити фантазію та придумувати незвичні активності.

Діти потребують сонячного проміння та вітаміну D.
Він важливий для багатьох процесів в організмі: від розвитку кісток до нормального функціонування імунної системи. А також сприяє здоровому сну та покращенню настрою. Дитячий організм краще функціонуватиме, коли щодня буде отримувати певну кількість сонячного проміння.

Пам'ятайте, діти також мають навчатись цінувати природу. Тому якщо є можливість - виїжджайте частіше з дітьми за місто, або ж дозволяйте їм більше грати в парку біля будинку, у дворі чи на дитячому майданчику.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Супрун розповіла про небезпеку алкоголю влітку

584
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...