Поділитись:

Президент Порошенко на Волині. Третій дубль (фоторепортаж)

Понеділок, 09 липня 2018, 12:18

Вперше Президент Петро Порошенко відвідав Волинь у травні 2017 року. Тоді він "виписав" митникам, елегантним рухом пальця запустив насіннєву станцію Валерія Діброви і провів нараду в стінах ОДА.

Вдруге Петро Олексійович заявився сюди у березні 2018-го. Гарант представив нового очільника облдержадміністрації і сказав, що ніякого бурштину ніхто копати не буде.

Третій дубль очільника країни на Волині відбувся вчора, 8 липня. Поки Президент Республіки Польщі Анджей Дуда молився у Луцьку та говорив в Олиці, наш глава держави відкривав меморіал у Сагрині, а потім прилетів у село Гончий Брід, що у Ковельському районі, щоб вшанувати пам'ять українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1943-1944 роках...

***

Цього разу на Порошенка чекали недовго, вже за 20 хвилин після приїзду журналісти побачили перші гвинтокрили у небі. Всього їх, за традицією, прилетіло 5.

"Цього потребує безпека", – пояснив працівник СБУ.

Згодом Порошенко з'явився на доріжці, яка веде до храму. Попереду нього – безліч охоронців в окулярах, з навушниками та дивними сумочками. Поряд – очевидець подій 43-44 років Володимир Янко.

"Господи, який же високий", – зашепотіли жінки, які стояли позаду мене, побачивши гаранта вживу.

"Дай Боже йому здоров'я", – сказала старенька бабуся.

Дивно, безліч рейтингів, новин, людей кажуть про ледь не ненависть до Петра Порошенка з боку українського народу, проте у селі Гончий Брід все було зовсім по-іншому...

Свій спіч очільник країни розпочав зі співу Гімну України, який разом із ним співала громада села та усі присутні. Далі він упродовж 16-17 хвилин говорив про трагічні події, акцентуючи увагу на тому, що історію потрібно залишити історикам.

"Трагічні періоди нашої історії мають бути великою пересторогою, і ми не маємо право ставити сьогодення і минуле в залежність від майбутнього", – закликав Петро Порошенко.

Провідну роль "розпалювача" ворожнечі Президент, звісно ж, підготував для Росії.

"У всі часи від нашої суперечки виграє не українець і не поляк, а той, хто захоплює українські землі зі Сходу, хто здійснив незаконну анексію Криму, а зараз веде гібридну війну. Для чого? Щоб розколоти наш народ! Це ворог, це зайда, це окупант! І ми ніколи не дамо йому жодного шансу!" – натхненно говорив він

Окрім прослуховування промови Порошенка, досить цікаво спостерігати і за його професійною, наче в актора, мімікою та жестикуляцією.

Це його заклопотаний погляд, яким він пристально оглядає свій народ, рука, яка стрімко стискається у кулак та робить різкі рухи, схожі на ті, що виконує футболіст, коли забиває гол. Він знає, коли подивитися вліво і яким чином елегантно перевести свій погляд в інший бік. Знає, коли говорити жорстко, а коли голос потрібно стишити.

Без сумніву, що вчора гарант вразив добрих та, можливо, трішки наївних волинян.

Проте залишимо вивчення рухів Петра Порошенка психологам та іншим експертам, а самі зосередимося на тому, що, окрім Президента, говорив Володимир Янко.

"Я – житель села Майдан. До війни біля нашого села було село Діброва, де жили поляки. І поляки й українці до війни в дружбі та миру жили. Ніякого насилля та погроз не було. А коли гітлеровські загабрники зайшли на нашу землю, вони все зробили для того, щоб посварити польські й українські народи. І це їм вдалося.

Пройшло 75 років від того часу, і треба все зробити, щоб повернути злагоду і дружбу між польським і українським народом. Бо нема більшого щастя на світі, ніж жити у злагоді і дружбі у сусідстві з польським народом", – сказав очевидець страшних подій 43-43 років.

***

На завершення Петро Порошенко взяв участь у панахиді, яка тривала близько 10 хвилин, зайшов до храму і розпочав масову фотосесію з присутніми волинянами. Він радо робив селфі з дітьми, повільно рухаючися до місця, де його очікував автомобіль, який повинен доставити очільника країни до гвинтокрила.

"Слава Україні", – попрощався з місцевими Петро Олексійович та вирушив до місця, з якого він підніметься високо в небо.

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020
19 лютого 2020
17 лютого 2020
13 лютого 2020
07 лютого 2020
06 лютого 2020
30 січня 2020
29 січня 2020
28 січня 2020
16 січня 2020
16:01
15 січня 2020