Поділитись:

Заходи у Сагрині назвали провокацією і хочуть подати в прокуратуру

Понеділок, 09 липня 2018, 17:06
1349
0
0
1

На голову Українського товариства у Любліні Григорія Купріяновича хочуть подати заяву у прокуратуру за висловлювання під час відзначень у Сагрирні 8 липня річниці пам'яті жертв українсько-польського конфлікту.

Зокрема Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав подію у Сагрині "провокацією". Про це пише Наше слово.

Він заявив, що подасть заяву до прокуратури на голову української організації з приводу підозри скоєнння злочину під час урочистостей. Пшемислав Чарнек процитував слова з доповіді українського діяча, який сказав, що у Сагрині 1944 впали жертви з рук інших громадян РП, тому що "говорили іншою мовою та були іншого віросповідування":

"Цей злочин проти людства було вчинено членами польського народу, партизанами Армії Крайової, які були солдатами польського підпілля. Ми жаліємо, що пам'ять про українські православні жертви Холмщини не вшановано так само, як у випадку польських жертв Волині", – процитував висловлювання Григорія Купріяновича воєвода.

ПшемиславЧарнек зазначив, що думки, які Купріянович висловлював упродовж останніх років та доповідь на цвинтарі у Сагрині, якою українець зрівнює вбивство у Сагрині з "вбивством 130 тис. поляків на Волині", однозначно є порушенням закону. Воєвода впевнений, що українець не лише "зневажив польський народ", але порушив закон про Інститут національної пам'яті Польщі (ІНП), що вводить штраф або покарання у вигляді тюремного ув'язнення терміном до трьох років за "заперечення злочинів українських націоналістів".

Самі відзначення у Сагрині, у яких взяв участь Президент України Петро Порошенко, депутати Верховної Ради України, міністри українського уряду, дипломати з послом України Андрієм Дещицею, делегації української громади Польщі, колишні жителі Холмщини, делегації з кількох областей України з керівнками й громадськими активістами, історики Чарнек назвав "провокацією":

"Їх організовано у 75-ті роковини трагічної "Кривавої неділі" на Волині, де у системний спосіб українські націоналісти, бандити, яких важко шукати у історії світу, у жорстокий спосіб мордували тисячі поляків також під час Богослужінь. Ці роковини були урочисто відзначені президентом Анджеєм Дудою у луцькій кафедрі і теж на місці злочину. Натомість українці зорганізували молитву на могилах своїх побратимів, які загинули 10 березня, а не 11 липня, однозначно здійснюючи провокацію", – заявив Пшемислав Чарнек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРЕЗИДЕНТ ПОРОШЕНКО НА ВОЛИНІ. ТРЕТІЙ ДУБЛЬ (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1349
0
0
Надрукувати
мітки:
1 коментарів
Житель
09.07.2018 18:10

Тобто, всеж вони загинули, від рук поляків, і загинули тому що були українцями, тобто це навіть не заперечується і не обговорюється але пшекам всерівно бо це провокація. Логіка шикарна. Пшек Дуда тільки в чора намалював цифру 100 тисяч, як за ніч воєвода пшек намалював 130 тисяч. З такою прогресією далеко зайти можна.

1
0
16 листопада 2018
15 листопада 2018
14 листопада 2018
13 листопада 2018
12 листопада 2018
11 листопада 2018
10 листопада 2018
09 листопада 2018
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...