Поділитись:

У волинській лікарні зможуть безплатно встановлювати штучні клапани серця

Середа, 11 липня 2018, 10:01
3568
0
0
0

Завдяки проекту Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей" на Волині лікарі безкоштовно зможуть встановити штучні клапани серця для 150 людей. Операції на серці здійснюватимуть у Волинській обласній клінічній лікарні.

Наразі така можливість з′явилася для ста людей: 4 липня 100 штучних клапанів серця вартістю 69 225,00 євро розвантажили у Волинській обласній клінічній лікарні. Одночасно лікарня отримала 250 оксигенаторів для дорослих для операцій середньої складності, – повідомляє журналістка Мая Голуб.

Штучні клапани серця та оксигенатори закупили в рамках реалізації субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області".
Невдовзі фірма "Медітрейд" (MEDITRADE spol. s r.o.) поставить ще 50 штучних клапанів серця вартістю 34 612,5 євро. Оксигенатори та штучні клапани серця використовуватимуть для пацієнтів на безоплатній основі.

Завідувач кардіологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Володимир Пецентій розповів, що у минулому році провели 58 операцій зі встановленням штучних клапанів серця для дорослих.

Із його слів, орієнтовно 250 дорослих пацієнтів у рік потребують заміни клапанів серця. Раніше у лікарні отримували штучні клапани серця від Міністерства охорони здоров'я до поставок в рамках реалізації проекту Світового банку.

Цього тижня у Волинській обласній лікарні планують здійснити першу операцію зі встановлення штучного клапана серця, закупленого за проектом.

Консультантка з управління субпроектом Світового банку у Волинській області Марія Адамчук зазначила, що на Волині немовлятам та дітям операцій на серці не роблять. Проте є винятки, коли приїжджають робити операції запрошені лікарі з Києва.

Зі слів головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Івана Сидора, така допомога – це суттєве зниження вартості операції для пацієнтів завдяки оптовій закупівлі витратників.

Іван Сидор зауважив, що вартість одного штучного клапана серця становить орієнтовно 35 тисяч гривень.

Головний лікар додав, що на сайті Волинської обласної лікарні є інформація про постачання обладнання. Кожен може подивитись, що було поставлено у медзаклад.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року Громадська організація "Київський економічний інститут" (Київська школа економіки) та управління охорони здоров'я Волинської ОДА підписали меморандум про співпрацю заради реалізації успішної реалізації проекту Світового банку в області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОЛИНІ ПІД АМБУЛАТОРІЇ ПЛАНУЮТЬ ОБЛАШТУВАТИ 17 ПРИМІЩЕНЬ

Довідково:

У Волинській області триває реалізація субпроекту "Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області" проекту Міністерства охорони здоров'я України та Світового банку "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". Журналістка Мая Голуб спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Волині.

3568
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
13 листопада 2018
12 листопада 2018
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...
Припиніть палити суху траву та листя! (фото)
Фраза "Ми не курили, то листя біля школи палять" врятувала ...