Поділитись:

У Польщі відкрили нові пам'ятники жертвам Волинської трагедії

Четвер, 12 липня 2018, 12:18
871
0
0
1

У містах Люблін і Бєльсько-Бяла відкрили пам'ятники жертвам Волинської трагедії.

Про це інформує Польське радіо.

Пам'ятник Жертвам Волині, присвячений тисячам загиблих поляків на Волині та на колишніх так званих південно-східних кресах Речі Посполитої, відкрили у середу, 11 липня, в Любліні. Ті, хто пережив трагедію на Волині періоду Другої світової війни та взяв участь у церемонії відкриття пам'ятника, сказали, що монумент буде символічним місцем пам'яті про їхніх рідних, котрі не мають могил.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек під час свого виступу відзначив, що "на Волині сталася небачена трагедія, а злочин геноциду, вчинений там українськими націоналістами, упродовж багатьох років замовчувався". Він додав, що нині сильна Україна в інтересах Польщі, але проблемою є "бандеризм на Заході України".

"Ми не маємо проблеми з Україною та з українцями, ми ставимося до українців також як до героїв, бо було багато українців, котрі рятували поляків. Праведні українці, котрі рятували поляків, повинні мати пам'ятник", – сказав Чарнек.

"Сильна, здорова, християнська Україна – це також гарантія нашої незалежності та нашої безпеки. Українці не є нашими ворогами, вони наші друзі, їх є багато у Любліні, вони живуть серед нас, дружать з нами. Маємо одну основну проблему, що називається бандеризмом, який призвів до геноциду тоді, і, на жаль, бандеризмом, що нині процвітає у Західній Україні, у який дозволяє вплутувати себе українська влада. Про це ми шкодуємо", – додав люблінський воєвода, звертаючись до українського консула, який взяв участь у церемонії відкриття.

Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк зазначив: добре, що в Любліні встановлений пам'ятник Жертвам Волині.

"Нас нічого не ділить, маємо спільну важку історію. Треба розмовляти про неї, над цим працюють польські та українські історики. Маю надію, що колись ми знайдемо спосіб, аби поставити, як кажуть, крапку над "і", аби припинити нерозуміння, що є в цих історичних питаннях", – сказав він.

"Я прийшов сюди, аби помолитися за упокій цих жертв, котрі невинно загинули у ті страшні часи. Потрібно пам'ятати про них, кожний народ повинен пам'ятати про свої жертви, молитися, встановлювати пам'ятники, пропам'ятні дошки", – додав Павлюк.

Нагадаємо: Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек заявив, що він звернеться до прокуратури із заявою за висловлювання під час відзначень у Сагрирні 8 липня річниці пам'яті жертв українсько-польського конфлікту. Крім того, він сказав, що недільні урочистості в Сагрині – "це одна велика провокація". Україна вже відповіла на закиди Чарнека.

Президент України Петро Порошенко та його польський колега Анджей Дуда у неділю, 8 липня, вшановували пам'ять загиблих в українсько-польському конфлікті 40-х років минулого століття.

Побували вони на Волині майже одночасно, проте так і не зустрілися. Згодом президенти домовилися про зустріч у Брюсселі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКА ТРАГЕДІЯ: ЗНАТИ, ЩОБ НЕ ПРОГРАТИ

871
0
0
Надрукувати
мітки:
1 коментарів
ОРЕСТ
12.07.2018 15:17

А ПІСЛЯ ТРАУРНИХ УРОЧИСТОСТЕЙ В САГРИНІ з участю ПОРОШЕНКА цей воєвода ,крім звинувачень на адресу професора КУПРІЯНОВИЧА , ще видав нову страшну цифру--130 тисяч забитих поляків на Волині ( ! ) ЧИМ переплюнув свого Президента ДУДУ , який в ОЛИЦІ назвав майже 100 тисяч загиблих одноплемінників на цих теренах в 1943-- 44-му роках .====НАШІ історики та дослідники цих подій ЧОМУ не реагують ? НЕВЖЕ з цим погоджуються ??? ЦЕЙ ВОЄВОДА ВЖЕ ВИДАВ на-гора нову цифру загиблих поляків на ВОЛИНІ --АЖ 130 ТИСЯЧ !!! --В ДУДИ БУЛО майже 100 тисяч . ВСЕ йде по наростаючій .==А наші історики чому мовчать ,чим вони всі ці роки займалися ? Зокрема , волинські !

0
0
10:36
19 листопада 2018
16 листопада 2018
15 листопада 2018
#Сім_сорок: дика мода на тварин
Пам’ятаєте раніше в усіх нічний клубах країни, чи модних закладах ...
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...