Поділитись:

Чи потрібна журналістська освіта, аби бути журналістом: думка декана

П'ятниця, 13 липня 2018, 14:00
1549
0
0
6

Декан факультету філології та журналістики Юрій Громик категорично не підтримує думки про те, що на журналістів не потрібно вчитися в університеті – достатньо самоосвіти та практики.

Про це він розповів в інтерв′ю Волинській правді.

"Я категорично не підтримую цієї думки. Так, є приклади, коли люди дуже непогано себе реалізовують як журналісти, здобувши інший фах. Це гарно, люди, значить, працюють над собою. Як на мене, для журналіста важливі не тільки практичні навички, а й загальне уявлення, скажімо, про ту масовокомунікаційну ситуацію, яка є в державі, зрештою, він має розумітися на багатьох питаннях соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного характеру тощо. Тим більше, що журналіст повинен не просто якісно створити текст чи, скажімо, фотографію, а й передбачати наслідки якогось повідомлення, розуміти, що він несе відповідальність за свій матеріал. Плюс дуже багато тонкощів фахових, які, мабуть, людині, яка приходить з іншою освітою, доводиться вже на власних ґулях пізнавати. Звичайно, одна-друга помилка журналіста навчать, але це все можна зробити в межах якісної підготовки в університетах", – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У СНУ СКАСУВАЛИ ТВОРЧИЙ КОНКУРС ДЛЯ ВСТУПУ НА ЖУРНАЛІСТИКУ

1549
0
0
Надрукувати
мітки:
6 коментарів
Рита
13.07.2018 16:07

Я журналіст-самоучка з 10-річним стажем. Буквально днями вирішила влаштувати свою родичку, яка закінчила саме Ваш факультет пане Громик у інтернет-видання, де я працюю, бо там потрібен був працівник. на моє здивування під час сімейної "проби" виявилося, що людина з червоним дипломом магістра не може написати з першого разу грамотно. А про всі інші нюанси роботи з адмінпанеллю ресурсу я вже й не говорю, ніколи цього не бачила і не робила, навчаючись на журналіста. То що ж Ви там вчите? Думаю в цій професії в першу чергу важлива грамотність, швидкість думки, ерудиція, а деталі вивчаються на практиці і не потрібно сидіти 5 років протираючи штани. В мене самою за плечима "Факультет іноземної філології", а журналістика - хобі, що приносить дохід.

1
2
українка
13.07.2018 16:16

напрямок ваших думок підтримую. Тільки ви говорите про грамотність, а от самі пишете з помилками

1
0
Гандзя
13.07.2018 16:19

Вам би теж не завадило грамотність підтягнути...

1
0
Громик
13.07.2018 22:55

Пані, у нас поки що був лише один випуск магістрів журналістики. І це було всього 5 людей. Ви точно не про них пишете. Якщо ж особисто Ви, пані, так успішні в журналістиці, а також ерудовані і грамотні, то я лише радію за Вас. Я й казав в інтерв'ю, що людина без освіти, працюючи над собою, може досягти гарних результатів. Праці над собою Вам і бажаю, бо, буду відвертим, ще є над чим... Дякую за увагу.

3
0
Рита
13.07.2018 18:59

Недоліки ресурсу - не піддається редакції після опублікування. Матеріал обурив тому писала швидко. Я сама була неприємно вражена від результатів такого навчання. Потрібно, щоб вчили те, що буде потрібне на практиці.

0
0
Віктор
23.07.2018 21:23

Бачу, що тут потрібно дискутувати не про фаховість, а про елементарну грамотність. Сам іноді роблю "проколи", але вважаю, що журналіст(ка) повинен (повинна) писати грамотно, без помилок — чи це зписка, чи повідомлення, чи стаття (якщо йдеться про мову). А стосовно фахової якості навчання у вишах, то тут "кульгає" не лише журналістика, а практично всі спеціальності. Сьогодні рівень мовної грамотності (особливо в письмі) школярів, студентів та навіть учених — це просто катастрофа... Можливо вони вважають: перш за все професійність, а мова — то таке... Ой, відчуваю, що вже наробив помилок...

0
0
14 листопада 2018
13 листопада 2018
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...