Поділитись:

"Народний фронт" прикриває Авакова тушкою волинського губернатора", - ЗМІ

Вівторок, 15 грудня 2015, 12:15

ЗМІ проаналізували виступ у Верховній Раді нардепа від "Народного фронту" Ігоря Гузя, який озвучив дуже схоже на ультимативне послання до президента з вимогою негайно звільнити очільника Волинської ОДА Володимира Гунчика.

На думку видання Depo.ua, така ультимативна вимога "фронтовиків" звільнити волинського губернатора через незаконний видобуток бурштину – це прикривання Арсена Авакова.

Головна претензія волинських нардепів – губернатор випустив з-під контролю "страшну проблему з бурштином". Мовляв, за рік роботи на посаді голови Волинської ОДА проблему незаконного видобутку бурштину не вирішено і "скоро бурштинові республіки будуть створені". При цьому, у "фронтовиків" виникає питання, а чи не в долі з бурштиновою мафією сам губернатор. В разі невиконання цієї вимоги протягом тижня Гузь обіцяє, що "на Волині буде гаряче".

Власне, проблема незаконного видобутку бурштину та кришування цього бізнесу – питання для Волині не нове, і не лише для Волині – "сонячний камінь" назаконно добувають і на Рівненщині і на Житомирщині. Останній раз потужний скандал навколо бурштину вибухнув восени минулого року, за участі "Правого сектору", "Самооборони Волині" та місцевих правоохоронців. Навесні цього року Рада навіть прийняла в першому читанні законопроект, який має регулювати питання видобутку бурштину, спрощуючи отримання ліцензії та видобуток коштовного каменю, створює старательські артілі та регулює реалізацію видобутого на біржі. До другого читання закон поки ще не дійшов, а тим часом скандали навколо видобутку більш-менш вщухли. Навіть якщо закон врешті-решт і приймуть остаточно, надії на те, що він змусить незаконних копачів працювати вбілу, виглядають не надто обґрунтованими.

Але в позиції нардепів від "Народного фронту" дивує ось що. Вимагаючи відставки губернатора через ситуацію з бурштином, пан Гузь жодним словом не згадав керівництво правоохоронних органів. Так, наче головне і перше завдання очільника ОДА боротися з економічними злочинами. Так, як керівник області, губернатор несе відповідальність за все, що відбувається в його області, в тому числі і за дотриманням законності в усіх сферах, але і робити з нього цапа-відбувайла за розгул незаконних копачів бурштину якось не логічно. Першим з кого треба питати за боротьбу з незаконною діяльністю – це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, в прямому підпорядкуванні якого є Головне управління МВС у Волинській області, в складі якого є відділи по боротьбі з економічною та організованою злочинністю. А ще є прокуратура, яка має здійснювати нагляд за правоохоронцями, аби ті боролися зі злочинністю, а не кришували її.

Чому в "Народному фронті" не згадали МВС і не вимагають ультимативно звільнити Авакова разом з губернатором зайвий раз нагадувати не треба, адже Арсен Борисович представник саме цієї політичної сили. Власне, у волинських "фронтовиків" може бути багато підстав хотіти звільнення губернатора і не обов'язково у зв'язку з бурштином. А агресивна інформаційна кампанія проти Гунчика, мовляв він і є головний винуватець бурштинового "бєспрєдєлу" дуже зручна для однопартійця Авакова, адже заздалегідь прикриває його зад. Якщо всій Україні навіюватимуть, що відповідальність за незаконний видобуток бурштину має нести виключно губернатор, то які можуть бути претензії до Авакова? Він виявляється тут нібито і ні до чого.

Надрукувати
мітки:
коментарів