Поділитись:

ТОП-10 українських технологій, готових до вжитку

Неділя, 29 липня 2018, 12:00

Фільтри для месенджера "Snapchat", рідкі струменеві скальпелі, "Uber" для яхт і рукавички віртуальної реальності – що в них спільного? Все це, очевидно, сучасні розробки, створені із застосуванням найновіших технологій, і всі вони демонструють винахідливість та економічну активність України XXI століття.

Високий рівень технічної освіти і, водночас, порівняно невисокі витрати на оплату праці зробили українських працівників найважливішим активом технологічного сектору країни. У світовому рейтингу інноваційного внеску (Innovation Input Sub-Index) Україна посідає тільки 77 місце внаслідок порівняно слаборозвинених інфраструктури, ринку та інституцій. Натомість країна піднялася значно вище у світовому інноваційному рейтингу (Global Innovation Index) і останні п'ять років послідовно покращує свої позиції. Україна також одинадцята в світовому рейтингу ефективності інновацій, пише Ukraine World.

Навіть коли успішні українські стартапи переїжджають до Кремнієвої долини чи деінде –а таких чимало, бо там кращі фінансування та інфраструктура – вони часто зберігають в Україні команди дослідників і розробників.

Технологічні досягнення приносять економічну вигоду Україні та демонструють світові видатні зразки сучасних продуктів і розробок. Ось перша українська десятка.

Фільтри для мобільного застосунку "Snapchat". 2015 року популярний месенджер "Snapchat" купив одеський стартап "Looksery", який створив застосунок, що дозволяє користувачам отримувати образні ефекти у відеочатах в реальному часі. Користуючись фільтрами, можна змінити колір очей, схуднути або набрати вагу, перемінити колір шкіри та риси обличчя, і таке інше. Також з допомогою "Looksery" "Snapchat" розробив маски для обличчя, доступні ексклюзивно на iPhone-X.


Застосунки для глухих. Українська компанія "BeWarned" допомагає людям з проблемами слуху інтегруватися в суспільство. "Використовуючи застосунок "SL Interpreter", люди зі слабким слухом можуть через відеочат попросити перекладача з мови жестів зателефонувати до будь-якої служби невідкладної допомоги – швидкої, поліції чи пожежникам", – говорить Дарія Сазонова, виробничий директор компанії. "BeWarned" створила також новаторський застосунок "ConnectPRO", який перетворює текстове повідомлення в голосове і навпаки. Магазини, ресторани та банки можуть з його допомогою спілкуватися зі своїми клієнтами з проблемами слуху.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: італійські науковці створили збільшувальні окуляри, що активуються голосом

Застосунок "Uber" для яхт, "CharterClick", розроблений трьома українськими емігрантами в Дубаї – це онлайн-сервіс, який дозволяє користувачам замовити яхту з екіпажем. "Яхти можна винаймати для будь-яких цілей: від романтичної вечері для закоханих до найшаленіших розваг", – говорить співзасновник компанії Михайло Сіятській. "CharterClick" запустили в Об'єднаних Арабських Еміратах, де "уряд підтримує всі технічні компанії", – розповідає Сіятський. Нині сервіс працює в понад сорока країнах, зокрема, в Італії, Хорватії, Іспанії та на Карибах.

Утилізація небезпечних відходів. Український "Інститут екології людини – ІНЕКО" розробив сучасне рішення для переробки небезпечних відходів, таких як біологічно небезпечні матеріали, відходи переробки нафти та пестициди. У процесі на основі технології газифікації відходи швидко і дешево знешкоджуються, а на додачу ще й виробляється синтез-газ, який можна використовувати для виробництва тепла.

Гібрид ноутбука з планшетом. "Eve V" – водночас планшет і ноутбук, на кшталт "Microsoft Surface". Та на відміну від останнього, у "Eve V" клавіатура працює навіть, коли від'єднана, кнопка ввімкнення зчитує відбитки пальців, він має більше портів і дешевший. Усі ці конструктивні деталі з'явилися в результаті обговорення розробників "Eve V" з тисячами споживачів. Кінцевий продукт привернув увагу таких промислових гігантів, як "Інтел", який інвестував у проект шестизначну суму, та "Майкрософт", нині партнер компанії.


3D-друк металом. Компанія "Червона хвиля" розробила нову технологію 3D-друку металевим дротом, завдяки якій в процесі виробництва складних металевих деталей значно скоротилися втрати металу. "Наш процес такий самий надійний, як звичайний 3D-друк, – пояснює керівник компанії Дмитро Ковальчук. – До того ж, у нас кращий контроль за нагріванням в процесі".

Кібер-рукавички. Конструкторське бюро "GremTech" незабаром випустить "V-Touch", пару рукавичок, які доповнять віртуальну реальність, дозволивши користувачу "помацати" віртуальні об'єкти і відчути їх, наче справжні. Технологія має потенціал застосування у відеоіграх, в керуванні побутовою технікою, в медицині – допомагаючи пацієнтам відновитися після паралічу чи атрофії м'язів – і для віддаленої підготовки до роботи в небезпечних середовищах.

Банк без відділень. "Monobank" – перший український віртуальний банк, який дозволяє користувачам здійснювати типові транзакції просто зі смартфонів. Ця бізнес-модель заощаджує компанії стільки коштів на приміщеннях і персоналі, що вона може собі дозволити надавати чимало послуг без комісії, зокрема, комунальні платежі, поповнення банківського та телефонного рахунків.


Рідкий скальпель. Науковці з українського Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету створили рідкий струменистий скальпель – точний медичний інструмент, здатний відділяти хворі тканини тіла, не пошкоджуючи кровоносних судин. Це робить хірургічні операції значно безпечнішими і дуже скорочує період одужання пацієнтів.


Автоматичний коректор "Grammarly", створений українцями Олексієм Шевченком та Максимом Литвином, використовує штучний інтелект для перевірки граматики і стилістики англомовних повідомлень в Gmail, Facebook, Twitter, LinkedIn чи будь-де в мережі. Автокоректор навіть пояснює помилки, якщо встановити розширення для браузера.

Надрукувати
мітки:
коментарів