Поділитись:

Що буде з доларом восени

Вівторок, 31 липня 2018, 12:15
3015
0
0
0

За останній тиждень гривня послабила свої позиції. І це не було несподіванкою.

Про це в мережі Facebook написав економіст Сергій Фурса.

Тиск на гривню пов'язаний із великим обсягом погашення державних облігацій, які належали іноземцям. Вони увійшли в ці папери на початку року, заробили на сезонному зміцненні гривні і отримали високий український відсоток, а тепер фіксують прибуток. Погашення було плановим і відбулося 25 липня. У підсумку, вони конвертували в долари свої чесно зароблені гривні. На валютному ринку це створило дисбаланс, в результаті чого гривня ослабла.

Зі слів експерта, гривня – валюта сезонна, і восени все одно очікувалося її ослаблення з піком наприкінці грудня – на початку січня, "коли місцеві бюджети знову підуть витрачати свої гроші, закопуючи в замерзлу землю мільярди гривень і дитячі майданчики". Тож коливаннями в серпні можна знехтувати.

"Іноземці, які купують українські державні облігації, спочатку стали тригером початку зміцнення гривні, коли купували папери в січні-лютому, а тепер запустили процес ослаблення національної валюти. Щоразу вони просто вносили дисбаланс в усталену систему попиту та пропозиції на валютному ринку України. Фактично, виступили як глобальне потепління, фактором зсуву сезонів", – пояснює Сергій Фурса.

Сезонне зміцнення почалося трохи раніше, але так само раніше може початися й сезонне ослаблення. Сам рух гривні, стверджує експерт, не є чимось трагічним. Внутрішньорічні коливання можуть доходити до 10 %, але за фактом курс практично не змінюється.

"Ми бачили в січні курс 28,8, базовий прогноз на кінець року включає в себе курс на рівні 29,0-29,5. Зміни незначні. Просто треба порівнювати подібні, і не протиставляти курс літа до зими, а порівнювати січень із січнем. І тоді ніякої "зради" знайти не вдасться", – вважає економіст.

На думку експерта, ніякої "зради" на валютному ринку не буде за умови співпраці з МВФ. Якщо не буде траншу, тоді можна буде говорити вже не про сезонні фактори, а про курс, який значно виходити за межі базових сценаріїв.

"А українцям варто нарешті почати заробляти на сезонності. Адже коли всі знають, що в січні гривня проходить локальний мінімум, а в травні-червні – локальний максимум, то гріх не користуватися такою ситуацією. Особливо, коли держава пропонує зручні інструменти у вигляді валютних і гривневих облігацій", – додав Сергій Фурса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОЛИ В УКРАЇНІ МОЖЕ БУТИ ДОЛАР ПО 40 ГРИВЕНЬ

3015
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
14 листопада 2018
12 листопада 2018
15:16
09 листопада 2018
08 листопада 2018
14:30
06 листопада 2018
05 листопада 2018
22 жовтня 2018
17 вересня 2018
15 вересня 2018
07 вересня 2018
06 вересня 2018
07 серпня 2018
06 серпня 2018
28 липня 2018
27 липня 2018
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...