Поділитись:

Остання версія CCleaner виявилася шпигуном

Понеділок, 06 серпня 2018, 14:40

Корисна утиліта CCleaner від компанії Piriform завоювала популярність своєю зручною функцією очищення операційної системи Windows, macOS і Android від "сміття", від чого вона нерідко потрапляла в ТОП найкорисніших програм.

Але ситуацію затьмарило останнє оновлення CCleaner 5.45, яке створило ряд неприємних і навіть небезпечних нововведень, – повідомляє "Сегодня".

Відтепер CCleaner постійно аналізує стан комп'ютера, причому відключити цей фоновий моніторинг виявилося неможливоякщо його спробувати деактивувати, програма запускає його знову. А натискання на іконку в треї не закриває програму, а просто згортає.

Додатково в програмі прибрали налаштування приватності. Незважаючи на запевнення розробників про те, що вся інформація анонімна, користувачі висловили серйозні сумніви і почали її видаляти зі своїх комп'ютерів.

Компанія Piriform виправдовується, що нічого важливого програма не збирає на комп'ютері, а просто стежить за тим, як користувачі користуються утилітою, щоб на основі отриманої статистики її в майбутньому поліпшити.

До слова, CCleaner вже не вперше опинявся в центрі скандалу. У 2017 році у CCleaner хакери вбудували вірус. А недавнє дослідження фахівців показало, що CCleaner вже давно нічого принципово не покращує в системі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗВАЛИ "ДАТУ СМЕРТІ" WINDOWS 10, – ЗМІ

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 травня 2019
07 травня 2019
24 квітня 2019
23 квітня 2019
14:30
22 квітня 2019
15:05